Daudz laimes, jubilār! Marts Kristiāns Kalniņš

Marta mēneša otrajā svētdienā raidījumā «Daudz laimes, jubilār!» – dziedātājs Marts Kristiāns Kalniņš. Dzimis 1980. gada 16. martā. Kaut arī dzimis Rīgā, viņš tiecas uz laukiem. Kļuvis populārs kā grupas «Autobuss debesīs» solists un līderis. «Sitiet bungas», «Ir tikai tveice» un «Ar straumēm uz jūru» – kurš gan kaut reizi nav dzirdējis šīs melodiski romantiskās, Marta uzreiz atpazīstamajā tembrā izpildītās dziesmas?

Marts Kristiāns ir profesionāli izglītots mūziķis, viņš ne tikai dzied, bet arī spēlē dažādus instrumentus. Uzstāšanos uz lielās skatuves sācis vēl mācoties mūzikas skolas obojas klasē, toreiz, kad viņa tēvs – komponists Imants Kalniņš, aicināja dēlu iespēlēt kādu instrumentālu partiju «Imantdienās». Pēc tam pasākumu bijis tik daudz, ka Marts pats vairs nevarētu saskaitīt. Un dažādos sastāvos, piemēram, kopā ar grupu Melo-M – 2006. gada Eirovīzijas Latvijas nacionālā atlase ar dziesmu «Say It Is», ieņemot 2. vietu. Starp citu, ar «Melo M» mūziķiem Kalniņš bija pazīstams jau no «Imantdienām». Gluži loģiski sadarbība turpinājās arī pēc tam – etno mūzikas apvienībā «Raxtu raxti».

“Koncertā Vecpiebalgā ar nosaukumu «Mazās Kalniņdienas» pirmajā daļā parasti skan Imanta Kalniņa dziesmu interpretācijas, rakstītas tautiskā garā, bet parasti izpildītas roka vai citā stilā. Marts Kristians Kalniņš izteica domu nodibināt grupu, kas tās izpilda tautiski, “ stāsta grupas mūziķi. «Akustisko instrumentu skanējums mūs vienmēr ir valdzinājis un interesējis. Mēs paši esam tik dažādi, tik krāsaini, ka likās, mūsu satikšanās mums pašiem ir kaut kas ļoti īpašs un nozīmīgs!» Patiešām īpašs tas šķiet arī skatītājiem un klausītājiem. Projekts kļuvis ļoti populārs. Dziesmas «Rakstu raksti» nosaukums (B. Mārtuževas vārdi) šķitis vislabākais moto arī grupai. «Šajos divos vārdos ietverta mūsu izpratne par tautas mūziku un mūsu sajūta par latviešu tautas tradīcijām.»