«Daudz laimes, jubilār!». Aktieris un režisors Zigurds Neimanis

Zigurds Neimanis dzimis 1947. gada 3. martā, Rīgā. Agrīno bērnību pavadījis laukos, izbaudīdams gana gaitas. Iespējams tāpēc daba un dārzs Carnikavā ir viņa vaļasprieks. Mācījies Rīgas 8. pamatskolā (vēlāk Rīgas 50. vidusskola, tagad Rīgas Centra humanitārā vidusskola). Tēvs – kolhoza priekšsēdētājs Rīgas rajonā, māte bibliotēkas darbiniece. Diemžēl Zigurdam tēvu nācās ļoti agri zaudēt – 11 gados. 1975. gadā beidzis Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultāti, pirms tam mācījies arī Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas fakultātē. Latvijas Nacionālajā teātrī darba gaitas sācis kā rekvizitors, bet no 1975. gada – jau aktieris.

Šis gads aktierim nozīmīgs arī privātajā dzīvē – 31. jūlijā viņš apprecas ar dejotāju un deju pedagoģi Indru Filipsoni. Pārim ir divas pieaugušas meitas – Nadīna un Nanete. Un nu jau arī mazbērni. Kā spilgtākās Z. Neimaņa lomas teātrī – Ričards Lauvassirds izrādē «Lauva ziemā» un Miša Zemcovs «Cietsirdīgajās spēlēs». Tēlojot Ābramu «Skroderdienās Silmačos», piedalījies vismaz 100 izrādēs, vēlāk arī pats lugu iestudējis brīvdabas sastāvam. Filmējies Rīgas kinostudijas spēlfilmās «Laikmetu griežos» (1981), «Tereona galva»(1982), «Dubultslazds» (1985),«Tapers» (1989) un Brigitas Eglītes īsfilmā «Vienīgā fotogrāfija» (2008).

Līdzdarbojies dažādos projektos ārpus teātra, tajā skaitā kopā ar kolēģi Voldemāru Šoriņu LTV projektos – gan humora un satīras žanrā, gan veidojot dzejas kompozīcijas. Kopā ar Šoriņu 80. gados veidojis arī vasaras koncertprogrammas, vadījis kolhozu vakarus, vēlāk 15 gadus populāro aktieru brīvdabas humora festivālu «Pūznis».

Ar Voldemāru Šoriņu kopā veidojis arī LTV seriālu «Dzīvoklis», bijis viens no scenārija un dialogu autoriem LTV seriālā «Neprāta cena». Uzstājies Muzikālā teātra septiņos vasaras mūziklos. Pašlaik ir Carnikavas Tautas nama amatierteātra «Nagla» režisors un Latvijas Nacionālā teātra ārštata aktieris.

Komentāri

Kategorijas