Purva bridējs - Uldis Pūcītis. LTV dokumentāla filma

Aktieris Uldis Pūcītis (15.04.1937–14.12.2000) ir viena no spožākajām zvaigznēm Latvijas aktiermākslas zvaigznājā – no dabas apveltīts ar vīrišķīgiem vaibstiem un stāju, dumpiniecisku harizmu un aktiera talantu. Ne velti viņa vārds ierakstīts Latvijas Kultūras kanonā.

Reti vienā personībā līdzās pastāvviegli ierosināms temperaments, emocionalitāte un analītisks prāts, un tas ļāva lomu ne tikai emocionāli izdzīvot, bet arī intelektuāli interpretēt.

Šogad, 2020. gada 14. decembrī apritēs 20 gadi, kopš viņa vairs nav starp mums. Uldi Pūcīti joprojām uzskata par vīrišķības etalonu, kuru nav izdevies pārspēt nevienam no vēlāko laiku talantīgajiem aktieriem.

Latvijas Televīzijas dokumentālā filma «Purva bridējs – Uldis Pūcītis» pirmo reizi tik aptveroši parādīs daudzu paaudžu mīlētā aktiera dzīves ceļu un likteni, spožās lomas, trauslo emocionālo pasauli, sapņus par režiju, vilšanos, konfliktus, radošas mocības, piepildītās un nepiepildītās ieceres un personīgās kaislības.

Tikai pāris ieraksti glabā Ulda Pūcīša intervijas, tādu vienkārši nebija, jo viņu padomju laikā un arī vēlāk nemēdza intervēt. Arī daudzi lomu ieraksti pagaisuši no lentēm.

Uldi Pūcīti mīlēja kino – sešdesmito gadu vidū viņu – dabisku un vienkāršu – ieraudzīja kinorežisors Rolands Kalniņš. Aizliegtās filmas «Četri balti krekli» vai «Elpojiet dziļi» slavas gājienu Francijā 2018. gadā viņš varēja vērot tikai no debesu juma.

Dokumentālās filmas lielākā vērtība ir tās dalībniek, par kuriem Uldis Pūcītis rakstīja arī savā dienasgrāmatā. Tie ir Pūcīša tuvie un mīļie cilvēki, laikabiedri, radošie domubiedri, kino un teātra zinātnieki, novadnieki un skolasbiedri Rankas septiņgadīgajā skolā, studiju biedri un citi. Stāstos par Pūcīti dalīsies Rolands Kalniņš, Miks Zvirbulis, Līga Liepiņa, Ausma Kantāne, Olga Dreģe, Lidija Pupure, Tatjana Dzjuba, Maija Eglīte, Alvis Hermanis, Juris Rijnieks, Armands Zvirbulis, Zane Jančevska, Juris Lisners, Arta Tone, Ingrīda Burāne, Dita Rietuma, Edīte Tišheizere, Anta Krūmiņa, Inta Tirole, Gundars Āboliņš, Lāsma Kugrēna u.c.