Jūrmalā norisināsies augstākā līmeņa Elites "Pro Tour" turnīrs pludmales volejbolā vīriešiem un sievietēm

Oficiāli apstiprināts, ka nākamās trīs vasaras Jūrmalā norisināsies paša augstākā līmeņa Elites "Pro Tour" turnīrs pludmales volejbolā vīriešiem un sievietēm. Plašāk stāsta Matīss Timofejevs.

No šīs sezonas Pasaules tūri kalendārā aizstāj «Beach Pro Tour» turnīri. Tie sadalīti trīs rangu turnīros - «Elite16», «Challenge» un «Futures». Latvija iekļauta kalendārā kā paša prestižākā «Elite 16» sacensību norises vieta. 

Intervija - Kaspars Timermanis, turnīra direktors

Turnīru organizēšanu pārņēmis uzņēmums «Volleyball World». Sākotnēji bija paredzēts, ka elites turnīrā varēs piedalīties vien pasaules 15 labākie pāri, bet pēc tam, kad volejbola saime par to pauda neapmierinātību, organizatori mainīja formātu. Garantēta vieta turnīrā būs 11 labākajiem Pasaules rangā un vienam mājinieku duetam. Par atlikušajām 4 vietām, kvalifikācijā cīnīsies 

16 dueti. Latvijas vadošais pāris Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs rangā ir 14. Turnīra formāta un kalendāra izmaiņu dēļ viņiem nācās mainīt gatavošanās plānus.

Intervija - Jānis Šmēdiņš, pludmales volejbolists 

Lielākā neapmierinātība ir par to, ka otrā līmeņa «Challenge» turnīri no aprīļa beigām līdz oktobrim nav plānoti...

Ranga pirmajā 11. ir Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, viņas noteikti redzēsim Jūrmalā. Elites turnīrs Majoru pludmalē norisināsies no 1. līdz 5. jūnijam, turklāt šoreiz tiks celti divi stadioni.