Daudz laimes, jubilār! Regīna Razuma

Mirkli pēc dzimšanas dienas – sarunā ar Andreju Volmāru aktrise Regīna Razuma. Gleznotāja Maija Tabaka Regīnas tēlu bieži izmantojusi savās gleznās. Ap Regīnu virmo kas noslēpumains un aristokrātisks – kā sena zelta augsta prove.

Regīna Razuma ir ceturtā no septiņām māsām un nāk no mūziķa Teodora Kalniņa dzimtas (slavenais diriģents ir aktrises vectētiņš). «Laikam manā dzīvē nav bijis spožāka sapņa par dejošanu uz operas skatuves. Neviens mērķis manu sirdi nav tā saistījis kā tieši šis mērķis,» stāsta Regīna. «Taču manā dzīvē ir tā – Dievs pasmejas par to, ko ieplānoju. Un izkārto pa savam. Caur nejaušību.»

Regīna Razuma mācījusies E. Dārziņa mūzikas vidusskolā horeogrāfijas nodaļā, skatuves gaitas uzsākusi, dejojot tautisko deju kolektīvā «Daile». Filmēties sākusi 1971. gadā, kad atveidoja epizodisko Soņas lomu Oļģerta Dunkera filmā «Tauriņdeja». Popularitāti ieguva pāris gadus vēlāk – ar Austras Zīles lomu filmā «Ceplis». Strādājusi vispirms Dailes teātri, bet no 1993. gada ir Jaunā Rīgas teātra aktrise. Intervija skatītājiem sagādās daudz jauku un arī jautru mirkļu. «Man patīk jokot, un mani ir ļoti viegli sasmīdināt,» atzīst Regīna.