«Daudz laimes, jubilār!» Jolanta Gulbe-Paškeviča

Kādu brīdi pēc dzimšanas dienas ciemos pie žurnālista Andreja Volmāra – džeza dziedātāja un vokālā pedagoģe Jolanta Gulbe-Paškeviča.

Latvijā viņu zina mazāk nekā ārvalstīs – viņas izglītošanās un dažādu projektu ģeogrāfija tiešām ir plaša. Kopā ar vīru – mūziķi Denisu Paškeviču –  ceļots uz Skandināviju, Portugāli, Itāliju, Spāniju. Šķiet, viņi ir ne tikai dzīves, bet arī dvēseļu draugi.

Jolanta ir viena no pirmajām Brazīlijas bosanovas izpildītājām Baltijā. Ietekmējusies no soulmūzikas un gospeļu mūzikas, pievērsusies portugāļu fado mūzikai. Pie tam – apbrīnas vērtas ir Jolantas valodu prasmes: viņa izpilda dziesmas Brazīlijas un Portugāles portugāļu valodās, itāļu, spāņu, krievu, un, protams, latviešu mēlē.

Jolanta ir kurzemniece, 1986. gadā beigusi Alsungas pamatskolu. Mācījusies Bērnu Mūzikas skolā, apguvusi gan akordeona, gan klavierspēli (1978—1986). Piedalījusies folkloras grupā «Mazie suitiņi», uzstājusies dažādos etnogrāfiskos pasākumos un konkursos Latvijā (1982—1985). Mācījusies Emīla Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolā, pēc tam studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālajā nodaļā (1991—1993). Šajā laikā dziedājusi Rīgas Vokālajā grupā Kaspara Putniņa vadībā. Bijusi studijas un fona dziedātāja daudziem populāriem Latvijas dziedātājiem (1991—1999), tai skaitā – grupā «Odis». 1993. gadā sadarbībā ar Olgu Rajecku, Aigaru Grāveru un Raimondu Macatu tiek izveidota latviešu popmūzikas grupa «Bāze-7». Bijusi arī Laimas Vaikules fona vokāliste (1995—1997) un piedalījusies Vaikules koncertturnejās ASV (Bostonā, Čikāgā, Filadelfijā, Losandželosā, Sanfrancisko, kā arī Kārnegija zālē un Ņujorkā), Kanādā (Toronto), Izraēlā (Telavivā, Haifā), Baltkrievijā (Minskā), Ukrainā (Kijevā). 2007. gadā Gulbe-Paškeviča papildinājusi zināšanas džeza improvizāciju un harmoniju meistarklasēs Džeza mūzikas konservatorijā Kadisā, Spānijā. 2010. gadā apmeklējusi studiju sesijas Londonā, Lielbritānijā. 2015. gadā iznāk dziedātājas otrais solo džeza mūzikas albums «Fly Love» piecās valodās (latviešu, angļu, spāņu, itāļu, portugāļu), kas ierakstīts kopā ar starptautisku mūziķu sastāvu. Jolanta Gulbe ir skaistumkonkursa «Misis Latvija» laureāte, iegūstot «Misis Foto «98» un «Misis L»Oreal Perfection '98» titulus. Ir trīs bērnu māte.

Komentāri

Kategorijas