Latvijas hokeja izlasi ar pasaules čempionāta bronzas medaļu mājās sagaida tūkstošiem cilvēku

0.0

Pasaules čempionāts hokejā beidzies. Latvija jau atgriezusies mājās. Valstī izsludināta svētku diena. Pirmo reizi spēlēts pusfinālā, pirmo reizi iegūtas medaļas – šoreiz bronza, - mūsu valstsvienības spēlētāji mājās sagaidīti kā varoņi. Liels pasākums šodien pie Brīvības pieminekļa Rīgā.

Sākumā goda loks lidmašīnā no Tamperes ar Latvijas simboliku pāri pilsētas centram, sagaidīšana lidostā ap pulksten 12.00. Tas gan šaurākā lokā, līdzjutēji aicināti pie Brīvības pieminekļa Rīgā. Noguruši, bet priecīgi un gandarīti, tādi mūsu hokejisti un komandas vadība atgriezās Rīgā. 

Intervija - Harijs Vītoliņš, Latvijas hokeja izlases galvenais treneris

Smags turnīrs, kopā desmit spēles, izlase spēja izcīnīt septiņas uzvaras, turnīra gaitā arī sešas pēc kārtas. Ne tik veiksmīgs pats sākums, bet izcils turpinājums un vienīgais zaudējums piedzīvots pusfinālā pret nākamajiem čempioniem kanādiešiem, arī gana līdzīga un spraigā spēlē, esot vadība vēl pēc otra perioda. Līdzjutēji to novērtē un hokejisti sveikti kā varoņi. Milzīgas ovācijas pie Brīvības pieminekļa, līdzjutēju daudzi tūkstoši. Svinīgas uzrunas un pateicība vārdi, arī paši hokejisti pateicās par atbalstu saviem faniem, un protams, arī visiem tuviniekiem par atbalstu jau no mazotnes.

Intervija - Kaspars Daugaviņš, Latvijas hokeja izlases kapteinis 

Teicama atmosfēra šodien Rīgā, tāda bija arī spēļu laikā arēna Rīga un pēc tam divās pēdējās spēlēs Tamperē. Fani palika uzticīgi, Latvijas televīzijā jauni reitinga rekordi pārraidēs, tik milzīga bijusi iedzīvotāju interese.

Artūru Šilovu vakar pēc lielā fināla atzina arī par visa turnīra vērtīgāko spēlētāju. Liels pagodinājums, kas godam nopelnīts. Šilovs tāpat atzīts arī par turnīra labāko vārtsargu, viņš arī iekļauts simboliskajā izlasē, taču vērtīgākais spēlētājs visā turnīrā tas ir visaugstākais pagodinājums un visai rets gadījums, kad to neiegūst kāds no čempionu sastāva, šoreiz Kanādas. Silovs ir pirmais mūsu hokejists, kas izpelnījies šādu godu, savulaik par labākajiem savos posteņos atzina Helmutu Balderi un Artūru Irbi.

Intervija - Artūrs Šilovs, 2023.gada pasaules čempionāta vērtīgākais spēlētājs

Vēl nebijis un izcils panākums, ne tikai hokejā vien, jo līdz šim pasaules čempionātos olimpiskajos sporta veidos nevienai no Latvijas komandām pieaugušo konkurencē nebija izdevies tikt pie medaļām. Maza valsts, bet ar izcilu cīnītāju raksturu hokejā