"TTT Rīga" starpsezona izvērtusies farsā

0.0
Basketbola sezona tūdaļ sākies, taču Latvijas čempionvienība sievietēm TTT pat nav sākusi sastāva komplektāciju. . kavēšanas iemesli birokrātiski un var atstāt postošas sekas. Tēmu pētīja Raimonds Rudzāts un Juris Valdovskis.

Aizvadītajā sezonā Latvijas vadošais dāmu basketbola klubs “TTT Rīga” veiksmīgi startēja Eiropas spēcīgākajā klubu turnīrā Eirolīgā. Šosezon klubs tur vairs nespēlēs un vēl pat nav sācis komplektāciju gaidāmajai sezonai, kas sāksies oktobrī.

Iemesls tam ir kluba juridiskā statusa maiņa. Līdz šim “TTT Rīga” bija nodibinājums, bet pērnā gada decembrī tika pieņemts konceptuāls lēmums nodibinājuma vietā izveidot biedrību. Publiski tiek skaidrots, ka tas atvieglotu atbalstītāju piesaistīšanu klubam, jo biedrība ir atvērta organizācija, kurā var mainīties biedru skaits un sastāvs, bet nodibinājums ir slēgta organizācija, kurā nevar iestāties. Normālos apstākļos šādi juridiski pārkārtojumi prasa vien pāris nedēļas.

Intervija - Mārtiņš Gulbis, “TTT Rīga” līdzšinējais treneris

Šobrīd ir 9. septembris, 13:00 pēcpusdienā. Nav neviena līguma ar spēlētājām, treneriem – nekā! Cik saprotu, šodien beidzot ir nodibināta biedrība. Jautājums – kāpēc to nevarēja izdarīt 9 mēnešus ātrāk?”

Rīgas dome nevēlējās savu pozīciju skaidrot kameras priekšā un atbildes sniedza rakstiski, daļu jautājumu izlaižot. Pašvaldība skaidro, ka nodibinājuma likvidācijas process ticis uzsākts 6. septembrī. 9. septembrī nodibināta biedrība, un tās dibinātāji ir divi faktiskie kluba uzturētāji – Rīgas dome un pašvaldības uzņēmums “Rīgas satiksme”. Kā neoficiāls kavēšanās iemesls tiek minēta Rīgas domes nevēlēšanās statūtos fiksēt biedru naudas apmēru jeb uzņemties fiksētas finansiālās saistības.

Līdzšinējais komandas galvenais treneris Mārtiņš Gulbis ir neizpratnē gan par savu statusu komandā, gan par to, kur pēdējā brīdī sameklēt spēlētājas sezonai. Ilgtermiņa mērķis būtu atgriezties Eirolīgas apritē, bet, lai to izdarītu, šosezon ir jāuzvar Latvijas čempionātā. Tam savukārt vajadzēs sameklēt atbilstošas spēlētājas. Pērnās sezonas kodols jau ir atradis darbu citviet, un arī pašam Gulbim bija iespējas darba gaitas turpināt ārvalstīs.

Intervija - Mārtiņš Gulbis, “TTT Rīga” līdzšinējais treneris

Bija pāris iespējas, bet tad ģenerālmenedžeris Artūrs [Štālbergs] mani uzrunāja un teica, ka redz komandā uz vēl divām nākamajām sezonām. Konceptuāli vienojāmies, ar domu, ka būs viss kārtībā – būs Eirolīga. Es atteicu pārējiem piedāvājumiem, un tā nu es šobrīd esmu bez nekā. Pie sasistas siles.” 

“TTT Rīga” ir vienīgā profesionālā sieviešu basketbola komanda Latvijā. Šobrīd tās dēļ nav saskaņots un apstiprināts Baltijas līgas kalendārs, tādējādi traucējot gatavoties sezonai arī visām pārējām reģiona komandām.