V.I.P. 1. novembris. Otrais pusfināls

Ir vienpadsmitā gada mēneša pirmais datums, pirmdiena, un šajā numeroloģiskajā vieninieku birumā VIP spēle meklēs vēl vienu veiksmīgu komandu finālspēlei. Pie Uģa Joksta atkal džentlmeņi – erudīti. Jāņa Siliņa komanda ir pieredzējusi – spēlējuši 2019. gadā, savulaik visi trīs veidojuši uzdevumus Vidzemes jauno ģeogrāfu skolas nodarbībām. Paralēli parastajām erudīcijas spēlēm šī trijotne piedalās arī veco ģeogrāfu skolā kā komanda “Vizlas granīts”. Krišjānis Penka nāk uz spēli ar dalībniekiem, kuri katrs ir zinošs atšķirīgās jomās un cer, ka tā ir VIP spēles veiksmes atslēga.

Jānis Siliņš – komandas kapteinis. Zināms arī kā Jānis Cimze. Zināms arī kā Virsaitis jeb erudīcijas spēļu komandas “Gaujas hiēnas” kapteinis. Ikdienā darbojas tūrisma jomā kā aviobiļešu speciālists tūrisma aģentūrā “Kolumbs”. Regulārs erudīcijas spēļu dalībnieks, kurš citreiz arī pats veido savas spēles. Aizraujas ar Latvijas apceļošanu ar velosipēdu, labu lasāmvielu un sevis pilnveidošanu erudīcijas jautājumos. 

Arnis Lasmanis ikdienā strādā telekomunikāciju izbūves uzņēmumā ar projektiem Vācijā un Austrijā. Cenšas pārāk bieži nepaust Latvijas pārākumu mobilo sakaru jomā. Piekrīt, ka tiek saukts par Che, lai gan viņa idejas neatbalsta. Brīvajā laikā cenšas turēties ūdens tuvumā. Patīk jebkas, kas peld, un vējš matos. 

Rihards Rainbahs zināms arī kā cilvēks ar neizskaidrojami specifiskām zināšanām, kas diezgan bieži noder arī erudīcijas spēlēs. Zināms arī kā Fidels. Ikdienā darbojas santehnikas jomā, bet brīvajā laikā daudz lasa un interesējas par dažnedažādām tēmām.


Krišjānis Penka – komandas kapteinis, matemātikas un ekonomikas skolotājs. Dzimis un audzis Mazsalacā – savā sirds pilsētā. Meklējis laimi arī ārpus Latvijas robežām, taču atgriezies mājās. Dzīves līkloči ir veduši dažādus ceļus. Pēc studijām Latvijas universitātē ieguvis matemātiķa statistiķa diplomu. Aizdevies atpakaļ uz Mazsalacu, ieguvis pedagoga sertifikātu, turpina strādāt Mazsalacas vidusskolā. Dara to, kas ļoti patīk. 

Kārlis Rokpelnis – Krišjāņa novadnieks un domubiedrs, lauksaimnieks Mazsalacas novadā. Audzē cietes kartupeļus. Brīvajos brīžos piedalās erudīcijas spēlēs un zolītes turnīros. Lasa grāmatas. Pirms daudziem gadiem piedalījies LTV spēlē “Zini vai mini”. 

Alberts Rokpelnis – Kārļa dēls un Krišjāņa bērnības draugs, Valmieras muzeja vēsturnieks. Interesējas par dažādiem kultūras jautājumiem, tostarp 20. gadsimta starpkaru perioda izklaidi. Skatās erudīcijas spēles, mēģinot izdomāt pareizo panākumu algoritmu.

Komentāri

Kategorijas