Daudz laimes, jubilār! Ojārs Rubenis

0.0

Aprīļa otrajā svētdienā raidījuma «Daudz laimes, jubilār!» viesis Ojārs Rubenis. Dzimis un audzis Smiltenē, karjeru veidojis un joprojām veido Rīgā, bet šobrīd visvairāk mīl uzturēties Mērsragā.

Pēc izglītības Ojārs ir filologs, bet pēc profesijas ilgus gadus TV žurnālists, kurš popularitātes vilni piedzīvoja Atmodas laikā, kļūstot par vienu no trim «labvakariešiem» kopā ar Edvīnu Inkēnu un Jāni Šipkēvicu. Daudzi joprojām atminas pieklusušās ielas svētdienu vakaros, kad ēterā «dzīvajā» gāja «Labvakar, Latvija!» programma, kas kļuva par sava laika zīmi un ruporu, jo aplūkoja tolaik vēl cenzētas tēmas un samilzušas problēmas.

Tā kā Ojārs allaž «fanojis» par operas un teātra mākslu, nejaušība nešķita viņa nākšana pie varas Nacionālajā teātrī 2006.gadā, kultūras ministres H. Demakovas laikā. Rubenis kļūst par teātra direktoru  grūtos laikos, un dažu gadu laikā spēj izvilkt teātri no stagnācijas bedres un atgūt skatītāju uzticību. Viņš laikam gan ir vienīgais direktors skatuves mākslas jomā, kurš par teātrim veltītajiem gadiem saņēmis «Spēlmaņu nakts» specbalvu.

Vēl viena teātra mīlestības šķautne – TV  raidījuma «Teātris.Zip» vadīšana kopš tā aizsākumiem 2012.gada septembrī. Sarunas ar aktieriem pirms kārtējās izrādes LTV ēterā ir Ojāra atgriešanās televīzijas žurnālista ampluā.

Jaunākais karjeras pagrieziens – šopavasar Rubenis ievēlēts par LTDS valdes priekšsēdētāju un turpmāk vadīs Teātra savienību.