Handbola virslīgas fināls par Zeltu un Bronzu

Handbola virslīgas finālspēle par Zeltu «Celtnieks Rīga» -  «Dobeles Tenax»

Kā zināms, pirmajā zelta finālmačā starp «Tenax» un «Celtnieks Rīga» komandām pirms nedēļās pārāki bija zemgalieši. Šoreiz jau laukuma saimnieku lomā bija rīdzinieki. Spēles pirmajās 20 minūtes nevienai no komandām iegūt kaut cik nopietnu vadību neizdevās. Un tikai pašās puslaika beigās divu vārtu vadību ieguva Tenax handbolisti. Pēc pārtraukuma viesi vienubrīd ieguva pat 4 vārtu pārsvaru un šķita, ka dobelnieki tūlīt «Celtnieka» komandu piespiedīs padoties. Taču – nē, rīdzinieki turpināja cīnīties un 48.minūtē panāca neizšķirtu 17-17. Turpinājums gan tāds pat nesekoja un atkal laukuma bija pilnīgs līdzsvars. Tā tas turpinājās līdz pat spēles beigām un cīņas pamatlaiks beidzās neizšķirti 20-20. Viss izšķīrās pēc spēle soda metienu sērijā, kurā ar 5-4 pārāki bija «Tenax» handbolisti. Līdz ar to sērijā līdz trim uzvarām viņi ir vadībā ar 2-0.

Handbola virslīgas finālspēle par Bronzu HK «Ogre» - SK «Latgols»

Bronzas duelī zināmas psiholoģiskas priekšrocības pirms otrās spēles bija mājiniekiem-«Ogres» handbolistiem, kuri dramatiskā cīņā uzvarēja pirmo dueli Ludzā. Tomēr vienlaikus latgalieši alka revanšēties. Pirmajā puslaikā ritēja līdzvērtīga spēle, kurā lieliski darbojās abu komandu vārtsargi. Puslaika beigās gan rezultativitāte pieauga, un vienlaikus minimālu vadību ieguva «Latgols» handbolisti. Puslaiks beidzās 14-12 viesu labā. Otrā spēles daļa pagalam nepadevās ogrēniešiem un ludzānieši vienubrīd ieguva jau taustāmu piecu vārtu pārsvaru. Puslaika vidū viesi pieļāva vairākus muļķīgus noraidījumus, un mājinieki samazināja rezultātu līdz vieniem vārtiem 22-23. Taču «Latgols» spēlētāji kritisko brīdi izturēja un spēja atkal savu pārsvaru palielināja. Bez lielām grūtībām viņi iekrāto nosargāja un svinēja uzvaru mačā ar 30-26. Uzvarētāju labā 10 vārtus guva Endijs Kušners, bet zaudētājiem 9 - Arvja Laganosvka kontā.