Latvijas futbola Virslīgas spēle "RFS" - FK "Metta"

Galvenā uzmanība šodien bija pievērsta pēdējai kārtai Latvijas futbola Virslīgā. Līdzšinējie līderi Riga FC futbolisti nespēja uzvarēt Valmierā, cīnoties neizšķirti 1:1, savukārt RFS ar 1:0 pārspēja Mettu un pēc viena gada pārtraukuma kļuva par Virslīgas uzvarētājiem. Čempionu kausa pasniegšanā klāt bija arī mūsu korespondents Normunds Melderis.

RFS futbolistiem, lai sasniegto kāroto zeltu, bija gan pašiem jāuzvar Metta, gan jācer uz valmieriešu palīdzību. Abi uzdevumi beigās tika izpildīti. Tomēr pret sīkstajiem Mettas spēlētājiem RFS neklājās viegli. Jā bija teritoriāls pārsvars, bumbas kontrole, sitienu pa vārtiem, tomēr nebija galvenā – gūto vārtu. Mettas cietoksni apdraudēja gan Emersons, gan Petrs Marešs ar tālsitieniem, tomēr pēc puslaika 0-0.

Otrajā spēles daļā Metta jau pilnībā atdeva laukumu RFS. Un viņu izdevības kļuva jau daudz bīstamākas. Izšķirošais brīdis notika, ka Mettas futbolisti savā soda laukumā pārkāpa noteikumus pret Jāni Ikaunieku un tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu. Pats cietušais to arī pārliecinoši realizēja. Drīz pēc tam RFS radās iespēja pārsvaru dubultot, taču pietrūka precizitātes. Spēle noslēdzās ar RFS uzvaru 1-0, kas nozīmēja, ka viņi atkal kļuvuši par Latvijas čempioniem. Tūlīt pat bija iespēja izpausties emocijām.

Intervija - Jānis Ikaunieks, "RFS" pussargs

Intervija - Roberts Savaļnieks, "RFS" aizsargs

Intervija - Viktors Morozs, "RFS" galvenais treneris

Lai arī RFS kļuva par divkārtējiem Latvijas čempioniem, līdz čempionu kausa saņemšanai bija jāgaida minūtes 45, kamēr tas ceļoja no Valmieras. Bet tikmēr RFS turpināja svinības ģērbtuvē. Kad kauss un zelta medaļas bija klāt, varēja notikt RFS futbolistiem sezonas patīkamākā ceremonija. Jāpiebilst, ka RFS futbolisti par čempioniem tiek kronēti otro reizi kluba vēsturē.