Latvijas motokrosa čempionāts

Ar pēdējo 7.posmu Cēsīs, "Ezerkalnu" trasē šodien finišēja Latvijas motokrosa čempionāts. MX 1 klasē pirms pēdējā posma līderis bija Toma Macuks. Viņš gan pirms dažām nedēļām bija lauzis ribas, taču kopvērtējuma interesēs devās trasē. Pirmajā braucienā līdera godā turējās motokrosā atgriezušais Kārlis Sabulis, bet Macuks turpat aiz viņa. Tomēr brauciena vidū Macuks krita, un, zaudējis daudz sekundes, jau lēnākā tempā turpināja braukt. Finišā pirmais pārliecinoši bija Sabulis, bet Macukam arī ar 7.vietu pietika uzvarai Latvijas čempionātā.

Intervija - Toms Macuks, Latvijas čempions MX1 klasē

Intervija - Kārlis Sabulis, MX 1 klases 1.brauciena uzvarētājs

Tikmēr blakusvāģu klasē jau iepriekšējā posmā Madonā sev sezonas titulu bija nodrošinājuši Māris Rupeiks un Kaspars Liepiņš. Līdz ar to viņiem nebija jāuztraucas par kopvērtējumu. Pēc pirmajiem apļiem viņi bija trešie, taču tad vienā brīdī brauciens viņiem bija beidzies. Tikmēr pirmajā pozīcijā no starta līdz pat finišam pārliecinoši noturējās Jānis un Lauris Daideri, tad finišēja divas Igaunijas ekipāžas, bet ceturtie bija brāļi Jānis un Pēteris Jegorovi.

Intervija - Jānis Daiders, b/v klases 1.brauciena uzvarētājs

MX1 klasē 2.braucienā šoreiz cīņa bija intriģējošāka, un uzvara tika igaunim Gertam Krestinovam. Bet MX2 konkurencē atkal sīvi par pirmo vietu cīnījās Edvards Bidzāns un Mairis Pumpurs. Arī otrreiz pārāks izrādījās Pumpurs, toties par Latvijas čempionu kļuva Bidzāns.

Intervija - Edvards Bidzāns, Latvijas čempions MX2 klasē

Tikmēr otrajā blakusvāģu braucienā situācija atkārtojas – pa priekšu aizbrauca Daideri, bet Rupeiks ar Liepiņu pamazām kāpa uz augšu līdz sasniedza 4.pozīciju. Taču tad atkal pievīla tehnika un viņiem brauciens bija beidzies. Uzvara tika Daideriem, bet otrie gan braucienā gan posmā bija brāļi Jegorovi.