Rīga vērienīgi nosvin skriešanas svētkus

33. Rīgas maratons 8:00 no rīta sākās ar kopēju maratona un pusmaratona distanču startu. Vīriešu pusmaratonā absolūtais favorīts Dmitrijs Serjogins jau pašā sākumā bez variantiem aizbēga no visiem un finišēja lepnā vientulībā uzvara ar vienu stundu piecām minūtēm un divām sekundēm. Otrais Jānis Višķers, trešais igaunis Rauno Laumets – sekotāji atpalika vairāk par trim minūtēm.

Intervija - Dmitrijs Serjogins, “Rīgas maratons” pus maratona distances uzvarētājs

Dāmām pusmaratonā arī bez pārsteigumiem finišā lepnā vientulībā čempiones titulu nodrošināja pieredzējusī Ilona Marhele rezultāts viena stunda 20 minūtes un 57 sekundes. Sekotājas atpalika teju divas minūtes, otrā lietuviete Modesta Bužerīte, trešā Santa Višķere

Intervija - Ilona Marhele, “Rīgas maratons” pus maratona distances uzvarētāja

Garākajā maratona distancē vīriem ilgi līderi bija Aleksandrs Rasčevskis un Kristaps Vējš – Āboliņš, bet izskaņā Raščevskis aizbēga no konkurentiem, krietni laboja savu personīgo rekordu un uzvarēja. Divas stundas 25 minūtes un 43 sekundes

Intervija - Aleksandrs Rasčevskis, “Rīgas maratons” maratona distances uzvarētājs

Otrajā vietā Renārs Roze, kurš ilgi bija tikai 5. pozīcijā. Trešais Vējš Āboliņš.

Dāmu konkurencē par uzvara maratonā ar personīgo rekordu Amanda Krūmiņa, finišējot divās stundās un 50 minūtēs. Otrā Anna Kļučņika, bet trešā Anita Siliņa.

Intervija - Amanda Krūmiņa, “Rīgas maratons” maratona distances uzvarētāja

5km distance populārākā un masveidīgākā no visām – vairāk nekā 6 tūkstoši dalībnieku. Bet ar ļoti spēcīgiem skrējējiem. Dāmām viena no valsts labākajām skrējējām Agate Caune cīnījās tikai ar sevi un Jeļenas prokopčukas latvijas rekordu. Viņai ļoti pārliecinoša uzvara un jauns valsts rekords 15 minūtes 23 sekundes. Sekotājas atpalika vairāk kā divas minūtes otrā Evelīna krista Sitnika, trešā Alise petrova.

Intervija - Agate Caune, “Rīgas maratons” 5km distances uzvarētāja

Vīriem arī izteikts favorīts. Uģis Jocis gāja pēc personīgā rekorda taču šoreiz pietrūka. Finišā 14 minūtes 24 sekundes, bet uzvara rokā.

20 sekundes vēlāk finišēja Kristers Kudlis, bet trešais Lauris Grīniņš.

Intervija - Uģis Jocis, “Rīgas maratons” 5km distances uzvarētājs

10 km vīriem lieliska cīņa līdz pat finišam – tajā poli Lukašu Vozņaku tikai par sekundi apsteidza Artūrs liepa 31 minūte 12 sekundes. Trešais Lauris lapsa.

Intervija - Artūrs Liepa, “Rīgas maratons” 10km distances uzvarētājs

Dāmām pretēja situācijā – finišā uzvara polietei Anastasijai Daškevičai 37 minūtes 20 sekundes 11 sekundes atpaliekot otrā Kitija Valtere, bet trešā Valērija Curikova.

Intervija - Kitija Valtere, “Rīgas maratons” 10km distances 2. vietas ieguvēja

Šajā maratonā izmantotās trases ir identiskas tām, kuras sagaida pasaules labākos skrējējus rudenī gaidāmajā Pasaules skriešanas čempionātā, kas septembra beigās un oktobra sākumā norisināsies Rīgā.