Rumānijā izveido eglīti no Covid-19 vakcīnu flakoniem

Rumānijas mediķi izveidojuši Ziemassvētku eglīti no tukšiem vakcīnu pret Covid-19 flakoniem. Katras kompānijas ražotā preparāta iepakojumam konstrukcijā ir sava loma.

    Šeit esošais koks galvenokārt ir izgatavots no „Pfizer” flakoniem, ko mēs vācam kopš 2021.-tā gada 1. marta, kad centrā sākās cilvēku vakcinācija. Tā izgatavošanai izmantoti apmēram 19 tūkstoši pudelīšu. Apakšējais līmenis ir izgatavots no „Moderna” flakoniem, bet rotājumiem izmantots „Džonsona un Džonsona” vakcīnas iepakojums.

    Centra darbiniekiem ideja par vakcīnu eglīti radās drīz pēc centra izveidošanas, bet tās veidošana sākās pagājušajā mēnesī. Darbinieki to konstruēja ārpus darba laika, un dažkārt centrā palika līdz 2 naktī. Mediķi norāda, ka tas nav tikai savdabīgs rotājums, bet arī pateicība cilvēkiem, kuri izvēlējās šo centru un saņēma poti. Projekts vienlaikus ir arī atgādinājums par nepieciešamību aktīvāk rūpēties par savu veselību. Līdz šim Rumānijā pilnībā imunizēti pret Covid-19 ir tikai apmēram 7 ar pusi no 19 miljoniem iedzīvotājiem, un tas ir galvenais iemesls slimnīcu pārslodzei. Pēdējā nedēļā koronavīruss prasījis gandrīz 700 cilvēku dzīvības, bet kopējais upuru skaits valstī pārsniedzis 57 tūkstošus.