Anita Muižniece virzīs jaunos bērnu sporta noteikumus

Pēdējos divos gados bērnu sporta ierobežojumi bijuši ļoti stingri un jaunieši ar lieliem pārtraukumiem sporta skolās un interešu pulciņos aizvadījuši kvalitatīvi. Jau ziņojām, ka šobrīd bērniem līdz 12 gadu vecumam iespējas sportot ir teju nekādas, Izglītības un Zinātnes ministrija atzīst savas kļūdas un jau rītdien Ministru kabinetā piedāvās savu jauno redzējumu, kāds tas varētu būt stāsta Andris Auziņš.

Rītdien Ministru kabineta sēdē Izglītības un Zinātnes ministre Anita Muižniece virzīs jaunos bērnu sporta noteikumus, kur bērniem līdz 12 gadiem treniņi atļauti iekštelpās, ja pirms tam veikts ātrais covid19 paštests.

Intervija - Anita Muižniece, Izglītības un zinātnes ministre

Jaunie noteikumi pavisam noteikti daudziem bērniem atvieglos un beidzot atļaus sportot iekštelpās, tiesa pavisam mazajiem ķipariem iemācīt nodot ātro testu būs sarežģīti.

Pašreizējie Valdības noteiktie ierobežojumi bērnu sportam nav labvēlīgi – no 12 gadu vecuma treniņi drīkst notikt vien sauktajā “zaļajā režīmā”, kur visiem ir izslimošanas vai vakcinācijas sertifikāti. Piemēram Igaunijā un Lietuvā “zaļo režīmu” piekopj vien no attiecīgi 18 un 16 gadiem.

Intervija - Anita Muižniece, Izglītības un zinātnes ministre

Latvijā bērnus līdz 12 gadiem nevakcinē, tāpēc viņiem, ja treniņi ir, tad tie notiek ārā, nu, jau sniegotos laikapstākļos. Atbīldīgā Izglītības un Zinātnes ministre Anita Muižniece neloģiskajos ierobežojumos daļēji vaino veselības ministriju un tās ekspertus.

Intervija - Anita Muižniece, Izglītības un zinātnes ministre

Pilnu interviju ar izglītības ministri varat vērot LSM.lv un Sporta Studijas youtube kontā.