Debijai Olimpiskajās spēlēs gatavojas FIBA kategorijas tiesnesis Mārtiņš Kozlovskis

Debijai Olimpiskajās spēlēs Tokijā gatavojas FIBA kategorijas tiesnesis Mārtiņš Kozlovskis, kurš nesen atgriezies no Olimpiskās kvalifikācijas turnīra Belgradā. Viņš Japānā tiesās spēles gan sieviešu, gan vīriešu basketbola turnīrā. Uz Kozlovska dzimto Grobiņu devās Reinis Ošenieks.

Grobiņas vidusskolas sporta zāle. Vieta, kur sākās Mārtiņa Kozlovska mīlestība pret sportu, īpaši basketbolu. Šajā zālē guvis savus pirmos punktus kā spēlētājs, te pirmo reizi arī izmēģinājis spēles tiesāšanu.

Intervija - Mārtiņš Kozlovskis, FIBA kategorijas tiesnesis

Interesenti, ka šeit pirms astoņiem gadiem Kozlovskis spēlēja Latvijas kausa izcīņas spēlē futbolā, kopā ar Grobiņas komanda savā laukumā piedzīvojot zaudējumu Rīgas Daugavai ar 0-8!

Intervija - Mārtiņš Kozlovskis, FIBA kategorijas tiesnesis

Gluži kā sportistiem, arī tiesnešiem ir ļoti nopietns treniņu darbs - regulāri tiek monitorēti viņu fiziskie dotumi, katru gadu jāpilda arī normatīvi. Šosezon Mārtiņš atsvaidzinājis vecu muguras savainojumu, tāpēc šobrīd aizvada papildus treniņus bijušā biatlonista, Phjončhanas olimpisko spēļu dalībnieka Oskara Muižnieka uzraudzībā.

Intervija - Oskars Muižnieks, Liepājas Olimpiskā centra fizioterpeits

2017. gadā Kozlovskis kļuva par pirmo Latvijas tiesnesi, kurš vienas vasaras laikā tiesājis gan sieviešu, gan vīriešu Eiropas čempionātu finālturnīros. Gadu vēlāk viņš tiesāja Čempionu līgas finālā. Uzaicinājumu uz Tokijas spēlēm saņēma jau pērn, bet pirms pārceltajām spēlēm notika jauna atlase, pēc kuras nozīmējumu latvietim piešķīra otrreiz.

Intervija - Mārtiņš Kozlovskis, FIBA kategorijas tiesnesis

Kozlovskis nebūs pirmais Latvijas basketbola tiesnesis Olimpiskajās spēlēs – Londonā un RIO par kārtību spēlēs rūpējās Oļegs Latiševs, bet Maskavas olimpiādē 80.tajā gadā kā komisārs tika nozīmēts Mariss Bernāts.

Intervija - Mārtiņš Kozlovskis, FIBA kategorijas tiesnesis

Komentāri

Kategorijas