LOK ielūgums uz Pekinu

Oficiālais ielūgums Latvijai piedalīties Pekinas ziemas Olimpiskajās spēlēs ir Starptautiskās Olimpiskās komitejas ierasta procedūra, kas apstiprina Latvijas dalību nākamajās ziemas spēlēs, kas būs īpašas ar to, ka Pekina kļūs par pirmo pilsētu, kas Olimpiādes spēles rīkojusi gan vasarā, gan ziemā.

Intervija - Žoržs Tikmers, LOK prezidents

Hokeja izlasei Olimpiskais kvalifikācijas turnīrs risināsies augustā tepat Arēnā Rīga. Olimpiskajai kustībai šobrīd lielākās galvassāpes sagādā vasaras spēles Tokijā, skaidrs, ka tieši šovasar Japānas Olimpiādē ieviesīs vēl nebijušu covid-19 drošības protokolu. Līdzīgi noteikti būs arī pēc gada ziemas spēlēs Pekinā.

Intervija - Kārlis Lejnieks, LOK ģenerālsekretārs

Dalībai Tokijas vasaras spēlēs šogad sportistiem ieteikts vakcinēties pret Covid-19, bet tā nav norādīta kā obligāta prasība dalībai spēlēs, arī Pekinas spēlēm sola līdzīgu prasību. LOK ziņo, ka gandrīz visi potenciālie olimpieši piekrīt vakcinācijai.

Intervija - Kārlis Lejnieks, LOK ģenerālsekretārs

Tokijas vasaras un Pekinas ziemas spēles šķirs vien pusgads, taču tas nav nekas unikāls. Līdz pat 1994. gadam Ziemas un Vasaras Olimpiādes spēles norisinājās vienā kalendārajā gadā.