Pirmo reizi Olmpiskajā sastāvā iekļauti vairāki neolimpiskie sporta veidi

Latvijas olimpiskā komiteja paziņojusi 2021.g. Vasaras sastāvu. Pirmo reizi tajā iekļauti vairāki neolimpiskie sporta veidi – plašāk stāsta Matīss Timofejevs.

Izvērtējot šī gada startu iespējas un treniņu darbu Olimpiskās vienības pamatsastāvos iekļauti 89 atlēti no 18 olimpiskajiem sporta veidiem. Pēc Olimpiskās komitejas izveidotās darba grupas priekšlikuma LOV A sastāvu papildināja atlēti, kuri ir izpildījuši Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvus, bet B sastāvu - tie, kuriem kvalifikācijas sacensības vēl priekšā.

2021.gads kļūs par pirmo, kad vienības sastāvā būs iekļauti neolimpisko sporta veidu pārstāvji – 12 vietas rezervētas - profesionālajam boksam, orientēšanās sportam, autosportam, motosportam un ūdenssportam.

Intervija - Einārs Fogelis, Latvijas Olimpiskās vienības prezidents

No nākamā gada Olimpiskā vienība sportistiem nodrošinās atbalstu porta medicīnas, sporta zinātnes un izglītības jomā – savukārt finansiāli sportistus atbalstīs olimpiskā komietja un federācijas nevis LOV.Sporta veidu federācijām līdz 28 decembrim jāiesaka sportisti, kurus viņuprāt jāiekļauj vienības sastāvā. Citādāk ir ar boksu. Tas tāpēc, ka federācija pārstāv amatieru boksu, bet vienība papildus atbalstīt uzsāks profesionālo boksu.

Intervija - Einārs Fogelis, Latvijas Olimpiskās vienības prezidents

Olimpiskā vienība apstiprināja, ka divi profesionālā boksa sportisti, kurus plānots atbalstīt ir Ričards Bolotņiks un Mairis Briedis.

Intervija - Raimonds Zeps, Maira Brieža menedžeris

Starp neolimpiskajiem sporta veidiem, kurus iekļaus Olimpiskās vienības sastāvā būs arī masveidīgais orientēšanās sports.

Intervija - Dagnis Dubrovskis, Latvijas Orinetēšanās federācijas prezidents

Neolimpiskajiem sporta veidiem Olimpiskajā vienībā atvēlētas 12 vietas, cik tiks katram sporta veidam vienība vērtēs pēc pieteikumu saņemšanas.