Motokross. EMX Open klase un EMX 250 klase

0.0

Ķeguma trasē trīs tūkstoši līdzjutēju bija pienācīgi izretojušies. Diena sākās ar EMX Open klasi, tā motokrosistiem sniedz iespēju sevi iepazīstināt MXGP komandu vadībām startēja trīs latvieši – Toms Macuks, Kārlis kalējs un Arnolds Sniķers.

Lielākās cerības tika saistītas ar Macuku, kurš kvalifikācijā bija ceturtais. Pirmajā braucienā Tomam starts nepadevās, bet ar katru apli viņā kāpināja tempu un spēja aizcīnīties līdz 3 pozīcijai, 3 minūtes pirms brauciena beigām Macukam izdevās apsteigt norvēģi tendelu, bet pirmspēdējā aplī viņš tika garām arī igaunim Kutsaram un izcīnīja skaistu uzvaru.

Otrajā braucienā jau uzreiz pēc starta plecu pie pleca cīnījās Macuks un Kutsars, ar katru apli ar vien ātrāk brauca latvietis un igaunis drīz vien sāka atpalikt – Toms turpināja tikai un vienīgi pārsvaru audzēt un uzvarēja otrajā braucienā – pārsvars pār Kutsāru sasniedza 9 sekundes. Līdz ar to Macukam uzvara EMX Open pirmā posma kopvērtējumā.

Intervija - Toms Macuks, «EMX Open» pirmā posma uzvarētājs

Divu bracienu summā Kārlis Kalējs ieņēma 9., bet Arnolds Sniķers 11. pozīciju.

EMX 250 klasē, kurā startē jaunie sportisti, kuri cer iekļūt MX2 apritē kvalifikāciju pārvarēja 3 latvieši – Mairis Pumpurs, Tomass Šileika un Rainers Žuks. Lai arī kvalifikācijā labāk veicās Pumpuram – trasē ātrāks bija Šileika – pēc pirmā brauciena starta Tomass pat bija trešais – viņam gan neizdevās šādu tempu noturēt un finišā viņam 13. pozīcija.

Intervija - Tomass Šileika, «KTM DIGA Junior Racing» motokrosa

Otrajā braucienā Šileikam 14. pozīcija – kopsummā tas viņam deva10.vietu, Mairim Pumpuram kopvērtējumā izcīnīta 23., bet Raineram Žukam 26. pozīcija.

Rīt sacensības turpināsies ar MX2 un MXGP braucieniem. Latvijas krāsas būs pārstāvētas tikai prestižākajā MXGP klasē – tajā startēs Matīss Karro un Kārlis Sabulis.