LFF kongresu gaidot

Tieši pēc divām nedēļām 3.jūlijā Latvijas futbola federācijas prezidenta un valdes vēlēšanas, kur par futbola dzīves vadītāja amatu cīnīsies Vadims Ļašenko un Sandis Ģirģens. Ko varam gaidīt no kandidātu piedāvājumiem vairāk zina stāstīt Andris Auziņš.

Latvijas bagātākās sporta federācijas vadības vēlēšanas allaž apvītas ar skandāliem – izņēmums nebija arī šis priekšvēlēšanu posms. Sešiem Valdes kandidātiem bija krietni jāpacīnās, lai atļautu kandidēt – tai skaitā arī prezidenta amata kārotājam – Sandim Ģirģenam. Publiskajā telpā gan krietni aktīvāks ir bijis otrs pretendents Vadims Ļašenko, kura kandidatūru atbalsta 103 LFF biedri, jau pašā saknē šībrīža telpu futbola prezidentu izvirzot favorīta pozīcijās. Iekšlietu ministra Ģirģena pieteikuma anketu parakstīja 9 reizes mazāk biedru.

Vēlēšanu uzvarētājs nodrošinās krietni lielāku varu nekā priekšgājēji. Jaunie statūti prezidentam dod krietni lielāku vaļu nekā iepriekš, turklāt šis amats vairs nebūs jāpilda sabiedriskā kārtā – tas būs pilnvērtīgi apmaksāts darbs.

Intervija - Vadims Ļašenko, LFF prezidenta amata kandidāts

Ļašenko favorīta statusu netieši pierāda arī fakts, ka viņa piedāvātās Valdes komandā teju visi kandidāti vēlēšanām tika pielaisti bez lielām problēmām. Ja Ļašenko jau laidis klajā savu programmu un iespējamo valdes sastāvu nākamajiem četriem gadiem – Iekšlietu ministrs Ģirģens LFF ziņā bija kluss. LTV vairākkārt centās vienoties par interviju, bet bez rezultātiem.

Noslēpumainība Ļašenko darbībās parādās vienīgi pie jautājuma par nākamo ģenerālsekretāru.

Intervija - Vadims Ļašenko, LFF prezidenta amata kandidāts

Nākamās divas nedēļas futbola vidē noteikti vēl būs daudz aizkulišu cīņas, lai cīnītos par biedru balsīm reģionos. Nākamo futbola federācijas prezidentu un Valdi ievēlēs uz četriem gadiem.

Komentāri

Kategorijas