piektdiena, 1. jūlijs

Vārda dienas: Rimants, Imants, Ingars, Intars

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

V.I.P. 25. maijs. Fināls. Muzeju pārstāvji

Šoreiz erudīcijas spēlē «Veiksme. Intuīcija. Prāts» pie spēles vadītāja Uģa Joksta viesosies Daugavas muzeja un Rundāles pils muzeja komandas divu cilvēku sastāvā. Kapteiņu godā būs mākslas vēsturniece Baiba Vanaga un Daugavas muzeja direktors Zigmārs Gailis.

Dalībnieki:

Zigmārs Gailis, komandas kapteinis un Daugavas muzeja direktors. Vēsture interesē jau kopš bērnības, viņu saista gan lielie vēsturiskie procesi, gan «mazo» lietu vēsture. Brīvajā laikā aktīvs orientierists, dabas baudītājs un Latvijas apceļotājs. Ir pārliecināts, ka Latvijā ir vēl daudz aizmirstu un apslēptu vietu, kur nav izdevies paviesoties.

Lilita Vanaga, vēsturniece, pēta visdažādāko tematiku publikācijas un veido izstādes, kā arī meklē un saglabā liecības par «mazo vietu» lielo vēsturi. Interesē avotos atrodamo faktu daudzveidība un to saglabāšanās vai izzušana vēlāko paaudžu vēsturiskajā atmiņā. Prieks un arī «palīgs» darbā ir ceļojumi, braucieni ar velosipēdu, fotoaparāts.


Baiba Vanaga, komandas kapteine, mākslas vēsturniece, Rundāles pils muzeja Mākslas pētniecības nodaļas vadītāja. Ja dzīvotu 18. gadsimtā, tad labprāt, tāpat kā Kurzemes hercogiene Doroteja, būtu kļuvusi par šveiciešu gleznotājas Angelikas Kaufmanes modeli. Bet, dzīvojot 21. gadsimtā, Baiba aizraujas ar pavārmākslu, dzied folkloras kopā un ir iecienījusi galda spēles.

Kristaps Zēbergs, galvenais speciālists apmeklētāju apkalpošanas nodaļā Rundāles pils muzejā. Ja viņš savus pienākumus veiktu 18. gadsimtā, viņa amata nosaukums būtu ceremonijmeistars, galma jokdaris vai izklaidētājs. Brīvajā laikā dejo Bauskas kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvā «Biguļi» un dzied folkloras kopā «Svitene». Dzīves moto: «Beigās noteikti viss būs labi. Ja kaut kas ir slikti, tātad tās vēl nav beigas.»

© 2022 LSM.LV Jebkādu materiālu pilnīga vai daļēja izmantošana atļauta tikai ar lsm.lv redakcijas atļauju.
Ziņot par kļūdu: [email protected]