piektdiena, 1. jūlijs

Vārda dienas: Rimants, Imants, Ingars, Intars

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

V.I.P. 18. maijs. Otrais pusfināls. Muzeju pārstāvji

18. maijā Latvijā atzīmējam Muzeju dienu, bet šogad Covid-19 dēļ Muzeju dienas aktivitātes nenotiek, tādēļ muzeji nāk pie skatītāja ar «Veiksme. Intuīcija. Prāts» starpniecību. Pie Uģa Joksta tiksies Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja un Rundāles pils muzeja komandas.

Dalībnieki:

Baiba Vanaga, komandas kapteine, mākslas vēsturniece, Rundāles pils muzeja Mākslas pētniecības nodaļas vadītāja. Ja dzīvotu 18. gadsimtā, tad labprāt, tāpat kā Kurzemes hercogiene Doroteja, būtu kļuvusi par šveiciešu gleznotājas Angelikas Kaufmanes modeli. Baiba aizraujas ar pavārmākslu, dzied folkloras kopā un mēdz spēlēt galda spēles līdz pat rīta gaismai.

Kristaps Zēbergs, galvenais speciālists apmeklētāju apkalpošanas nodaļā Rundāles pils muzejā. Ja viņš savus pienākumus veiktu 18. gadsimtā, viņa amata nosaukums būtu ceremonijmeistars, galma jokdaris vai izklaidētājs. Brīvajā laikā dejo Bauskas kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvā «Biguļi» un dzied folkloras kopā «Svitene». Dzīvo pēc Paulu Koelju teiciena: «Beigās noteikti viss būs labi. Ja kaut kas ir slikti, tātad tās vēl nav beigas.»


Imants Vekmans, komandas kapteinis. Ir divas izglītības: dīzeļvilcienu mašīnista palīgs un teātra un kino aktieris. Daudz ceļojis pa tuvām un tālām zemēm. Interesējas par to, kā darbojas lietas un kā rīkojas cilvēki. Strādā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

Mārtiņš Kuplais, vēsturnieks, pedagogs. Darba gaitas sācis kā krāvējs Rīgas preču stacijā. Pirmā skolotāja pieredze: tūrisma pedagogs Rīgas pionieru pilī. Arī laivotājs. Bijis lektors Latvijas Mākslas akadēmijā. Kopš 1968. gada strādā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Vaļasprieks ir ģimenes meža kopšana Iecavas pusē.

© 2022 LSM.LV Jebkādu materiālu pilnīga vai daļēja izmantošana atļauta tikai ar lsm.lv redakcijas atļauju.
Ziņot par kļūdu: [email protected]