Pēc 9.jūnija Latvijā varētu notikt vairāku veidu sacensības ar noteiktu dalībnieku skaitu

Pirmajā krīzes laika sporta problēmu darba grupā piedalījās vairāk nekā desmit dažādu federāciju, pasākumu vadītāju un sporta būvju īpašnieki. Būtībā diskusijas galvenais mērķis ir sasniegts – visas puses vienojās, ka līdz ar ārkārtas situācijas beigām 9.jūnijā, Latvijā varētu notikt vairāku veidu sacensības ar noteiktu dalībnieku skaitu. Tiesa – šis ieteikums spēkā stāsies pie nosacījuma, ka korona vīrusa izplatība Latvijā neaugs plašumā.

Intervija - Sandis Riekstiņš, Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs

Korona vīrusa krīzes dēļ pa vīlēm saira ne vien sporta sacensību sistēma, bet arī finansēšanas modeļi. Federācijas, sporta objektu īpašnieki dīkstāves dēļ cieš lielus zaudējumus. Ņemot vērā, ka Ministru kabinets sola kompensēt radītos zaudējumus – sporta federāciju padome saņēmusi kopējo kompensējamo summu, ko virzīt izskatīšanai.

Intervija - Einars Fogelis, LSFP prezidents

Tiesa LTV rīcībā esošā informācija vēsta, ka iesniegtās kompensācijas no federācijām bieži neatbilst realitātei un summa šim mērķim pēc pieteikumu caurskatīšanas varētu būt mazāka par pieprasītajiem 10 miljoniem.

Intervija - Sandis Riekstiņš, Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs

Sporta joma vēlas arī kompensācijas pašiem sportistiem, kuriem korona vīrusa dēļ atcēla sacensības tādējādi neļaujot nopelnīt prēmijas par parādīto sniegumu. Aprēķināt neiegūtos ieņēmumus būs vēl sarežģītāk. Balvu fondus dažādos sporta veidos rada citādāk.

Intervija - Einars Fogelis, LSFP prezidents

Šāda sporta krīzes darba grupa kopā sanākt varētu arī nākamnedēļ. Pārstāvēto federāciju sastāvs gan varētu atšķirties, jo pārskatīti tiks citi jautājumi. Viens no nākamajiem uzdevumiem – izstrādāt vienotu sistēmu sportistu darba attiecībām. Pašlaik Latvijā sporta klubi ar sportistiem slēdz dažāda veida līgumus, kas bieži sportistus nepasargā šādu globālu krīžu laikā.

Komentāri

Kategorijas