Daudz laimes, jubilār! Sonora Vaice

Raidījuma «Daudz laimes, jubilār!» viešņa ir šarmantā un sievišķīgā dziedātāja, mūsu operas soprāns Sonora Vaice. Bērnībā Sonora gribējusi būt balerīna, bet neesot izturējusi konkursu. Savukārt, mācoties 8. klasē, izvēlējusies būt mediķe – mācījusies pat medicīnas skolā, bet liktenīgo pagrieziena punktu iezīmējusi komponiste Maija Einfelde.

«Kaut ko līdz tam jau pati klimperēju, komponēju, aiznesu viņai savas kompozīcijas, un Maija teica: lai vai kā, bet ar mūziku tev jānodarbojas!» Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Ludmilas Braunas vokālo klasi. Mācījusies pie Katjas Andželoni, Irisas Dellakvas, Margaritas Gruzdevas, Paolo di Napoli un daudzām citām  pasaules autoritātēm, ir starptautisku konkursu laureāte.

Sonora Vaice dziedājusi Latvijas Nacionālajā operā, Sidnejas operas festivālā, Štutgartes pilsētas teātrī, Drēzdenes Zempera operā, Klāgenfurtes valsts teātrī, Dalhallas operas festivālā Zviedrijā, Krievijas Lielajā akadēmiskajā teātrī Maskavā, Igaunijas Nacionālajā operā un citviet. Sonoras raksturā spēcīgi jūt Venēras rakstura krāšņo ietekmi: te sarunā spēji uzbango ovācijas pēc Burves sarežģītās partijas komponista Zigmara Liepiņa operā «Turaidas Roze», pēc Grāfienes ārijas humorpilnajā iestudējumā Mocarta «Figaro kāzas», Rozalindes Štrausa operetē «Sikspārnis», Violetas – Verdi «Traviatā». Sonora skatītājus saista ne tikai ar profesionālo dziedājumu, bet arī aktrises talantu. Interesanti, ka viņas Valtaiķos dzīvojošais vectēvs starp saimniecības darbiem paspējis spēlēt arī teātri. Arī pašai Sonorai lauku darbi dārzā vai kūtī ir labi zināmi. Skatuves gēns pārmantojies arī no mammas – kādreiz Leļļu teātra aktrises Astrīdas Pērkonas. Muzikalitāte – tā gan no tēva Jāņa Seimanova, vijolnieka, kurš spēlējis Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī. Šķiet, viņai izdodas viss – dziedāt sarežģītas operu ārijas, audzināt trīs bērnus – Ādamu, dvīņus Annu un Filipu, kopt dārzu un vadīt mājas būvdarbus, izglītot sevi, būt skaistai.

Kā? Par to sarunā ar Andreju Volmāru.