Daudz laimes, jubilār! Intars Rešetins

Īsu brīdi pirms savas dzimšanas dienas raidījumā «Daudz laimes, jubilār!» Dailes teātra nu jau bijušais, bet viens no spožākajiem aktieriem Intars Rešetins.

Mācījies Rūjienas vidusskolā. 1998. gadā iestājies Dailes teātra 8. studijā, ko pabeidzis 2002. gadā. Dailes teātrī sācis spēlēt jau studiju laikā – kopš 1999./2000. gada sezonas. 2004. gadā saņēmis «Spēlmaņu nakts» balvu nominācijā «Labākais jaunais skatuves mākslinieks».

Kā režisors debitējis Dailes teātrī 2014. gadā ar izrādi «Nakts vēl nav galā». Un pēc aiziešanas no aktiera profesijas joprojām aktīvi darbojas režijas laukā. Janvārī Dailē pirmizrādīta «Māte» – iestudējums, ar ko Intars Rešetins noslēdz franču autora Floriana Zellera (1979) ģimenes tēmai veltīto triloģiju. Triloģijas pirmo izrādi «Ak, tētīt…» Intars Rešetins iestudēja Latvijas Nacionālajā teātrī, bet aizvadītajā sezonā Dailes teātrī tapa šā paša autora darbs «Dēls», kas kopumā saņēma sešas nominācijas «Spēlmaņu nakts» balvai, viena no tām bija «Gada mazās formas izrāde», bet Intars Rešetins bija izvirzīts «Spēlmaņu nakts» balvai nominācijā «Gada režisors».

Ļoti liela nozīme profesionālajā karjerā bijusi arī televīzijai. Īpaši režisores V. Lejiņas veidotajai LTV sāgai «Likteņa līdumnieki». Edgara Nārbuļa loma aktierim atnesa atpazīstamību un lielu popularitāti.

Aktieris arī pats veidojis TV seriālu, vadījis daudzas televīzijas spēles, raidījumus, pasākumus. Intaram piemīt tik dabiska un organiska spēja kontaktēties, tik spēcīgs magnētisms!