"Teātris.zip" īpašā izlase: Valmieras teātra izrāde "Pazudušais dēls" (2017)

Jauni, skaisti un kaislīgi cilvēki. Visi šķiet krietni. Visi aug mīlošo vecāku gādīgo skatienu sasildīti. Tomēr kādā brīdī kaut kas noiet greizi. Vai toreiz, kad bojā iet Krustiņa un Pūlīšu Paula draugs Reinis, bet Reiņa māte Aža sajūk prātā? Vai tad, kad Krustiņa tēvs Roplainis, labu gribot, dodas ilglaicīgā peļņā, dēlu uzticot visu piedodošajai Roplainietei? Notvert brīdi, kad ģimenes harmoniskajā universā ielaužas griezīga disonanse un sākas ne tikai paaudžu nesaskaņas – sākas viss īstākā traģēdija – ir tas, kas par visu vairāk interesē režisoru Reini Suhanovu.

Izrāde saņēmusi 2016./2017.gada Latvijas teātru gada balvas 3 kategorijās: «Gada aktieris» (Rihards Jakovels), «Gada jaunie skatuves mākslinieki» (Alise Danovska) un «Gada muzikālās partitūras autors» (Jēkabs Nīmanis un Kristaps Pētersons). Tā nominēta arī kategorijās «Gada mazās formas izrāde», «Gada režisors», «Gada scenogrāfs», «Gada kostīmu mākslinieks», «Gada gaismu mākslinieks».

Kritiķe Silvija Radzobe:

«Blaumaņa «Pazudušais dēls» Valmieras teātra Apaļajā zālē ir viens no retiem turpat vai absolūtās harmonijas gadījumiem skatuves mākslā. Režija un scenogrāfija veido tik saliedētu vienību, ka liekas – tās ir «izšķīdušas» viena otrā. Citiem vārdiem, Andra Eglīša iekārtotā telpa nederētu nevienai citai izrādei, bet Reiņa Suhanova režija nebūtu iespējama kādā citā telpā. Tas pats jāsaka par Mareka Lužinska apgaismojumu un Annas Heinrihsones kostīmiem, kā arī par aktieru darbu, kur blakus profesionāliem māksliniekiem nevainojami strādā arī trīs Kultūras akadēmijas pēdējā kursa studenti.» (Kroders.lv, 5.07.2017.)

Izrādes veidotāji

Režija – Reinis Suhanovs
Telpa – Andris Eglītis
Kostīmi – Anna Heinrihsone
Gaisma – Mareks Lužinskis
Mūzika – Kristaps Pētersons, Jēkabs Nīmanis

Lomās: Tālivaldis Lasmanis, Rihards Jakovels, Mārtiņš Meiers, Rihards Rudāks, Imants Strads, Dace Everss, Elīna Hanzena, Ieva Puķe u.c.

Raidījumu ciklu atbalsta