Rīgas maratons

Skriešanas svētku pārcelšana COVID-19 pandēmijas dēļ ir loģisks lēmums. Pārceļot Rīgas maratonu uz nenoteiktu laiku – sacensību veidotāji iegūst laiku, lai izplānotu dažādas rezerves izejas no šīs situācijas. Sliktākajā scenārijā jubilejas 30-tais maratons, līdzīgi, kā Olimpiskās spēles, varētu tikt pārcelts uz nākamo gadu.

Intervija - Aigars Nords, «Rimi Rīgas maratons» direktors

Ticamākā versija ir maratonu pārcelt uz šī gada rudeni. Te problēmas sagādā jau pārceltie augstākā līmeņa maratoni, kuri noreaģēja ātrāk un principā pieci pasaules lielākie skriešanas svētki pagaidām saplānoti 8 nedēļu laikā rudenī.

Intervija - Aigars Nords, «Rimi Rīgas maratons» direktors

Rīgas maratons pēdējos desmit gados attīstījies ar apskaužamu progresu. 2011.gadā maratonam pirmo reizi piešķīra bronzas kvalitātes zīmi, bet pērn Rīga ieguva Zelta zīmi, kas ir otrs augstvērtīgākais Starptautiskās vieglatlētikas federācijas novērtējums. Pērn Rīgā startēja 40 tūkstoši skrējēju, vairāk nekā desmitā daļa no tiem bija ārzemnieki.

Intervija - Aigars Nords, «Rimi Rīgas maratons» direktors

Rīgas Maratona kopējais budžets ir 1,4 miljoni eiro. Aptuveni 40% no tiem veido skrējēju samaksātā dalības maksa. Visi, kuri paspēja jau reģistrēties maratonam, saglabās savu vietu skrējienā.

Komentāri

Kategorijas