Latvijas hokeja valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs

Pēc izkrišanas no Gagarina kausa izcīņas. Bobs Hārtlijs plānoja uzsākt gatavošanos pasaules hokeja čempionātam kopā ar Latvijas valstsvienību. Tomēr straujā «Covid-19» vīrusa izplatīšanās ieviesa būtiskas korekcijas pasaules sportā. Atceltais pasaules čempionāts lika pārskatīt arī Hārtlija līgumattiecības ar Latvijas Hokeja federāciju.

Intervija - Bobs Hārtlijs, Latvijas hokeja valstsvienības galvenais treneris

«Es pat neaizsūtīju savu līguma versiju Latvijas Hokeja federācijai. Man nebija morālu tiesību prasīt samaksu. Ja nav pasaules hokeja čempionāta, tad nav pamata izmaksāt atalgojumu. Šobrīd atrodos mājās un par pārējo pagaidām nedomāju.»

Pēc lieliskās pirmssezonas, Latvijas valstsvienības bāzes klubs Rīgas «Dinamo» sezonu aizvadīja diametrāli pretēji. Galvenais treneris izmantoja katru brīdi, lai uzmundrinātu spēlētājus. Tostarp sazinātos ar pārējiem valstsvienības hokejistiem.

Intervija - Bobs Hārtlijs, Latvijas hokeja valstsvienības galvenais treneris

«Jutu, ka nepieciešams sazināties ar Kristapu Zīli. Īpaši pēc viņa smagās traumās. Vēlējos uzzināt kā viņam sokas. Tas vairāk bija draudzīgs nevis lietišķs hokeja zvans. Zvaigžņu spēles pārtraukumā runāju ar Lauri Dārziņu. Sezonas laikā biežāk sanāca komunicēt ar Kasparu Daugaviņu un Miku Indraši. Tomēr tuvojoties sezonas beigām, un, redzot, ka visā pasaule hokeja līgas viena pēc otras aptur savas izslēgšanas spēles. Turklāt arī atceļot pasaules čempionātu. Nejutu vajadzību uzbāzties spēlētājiem. Šobrīd labāk nogaidīt un netraucēt.»

Bobs Hārtlijs nelaida garām iespēju sekot latviešu gaitām Ziemeļamerikā. Tostarp uzsverot, ka nešaubījās par Elvja Merzļikina potenciālu NHL.

Intervija - Bobs Hārtlijs, Latvijas hokeja valstsvienības galvenais treneris

«NHL treniņnometņu laikā sniedzu vairākas intervijas, kurās vairumā bija par Elvi. Teicu, ka šī ir viņa līga un Elvis demonstrēs augstvērtīgu sniegumu. Jā, pats sākums neizdevās kā viņš vēlētos. Īpaši pirmā spēle, iespējams, iedvesa zināmas šaubas viņa un citu prātos. Tobrīd, kad ar Elvi sazinājos, atgādināju, lai viņš turpina būt cīnītājs. Neatkāpjas no savas būtības. Elvis ir patiesi īpašs. Viņš ir dzimis vārtsargs. Sazinoties ar Elvi, teicu – Jā, iespējams, šobrīd galvā tev valda  juceklis. Nemaz nerunājot par pārliecības trūkumu. Tomēr, spītējot visām grūtībā, gatavojies tai īpašajai spēlei, kura drīz vien pienāks. Tā visu saliks savās vietās.»

Nākamais turnīrs, pēc pasaules hokeja čempionāta, kurā Latvijas valstsvienībai šogad plānots piedalīties ir augustā paredzētais olimpiskais kvalifikācijas turnīrs. Tomēr pašreizējā situācija pasaulē liek būt gana rezervētiem.

Intervija - Bobs Hārtlijs, Latvijas hokeja valstsvienības galvenais treneris

«Šobrīd var plānot visdažādāko scenārijus. Tomēr neviens nevar sniegt precīzu atbildi. Cilvēki man jautā, kad atsāksies NHL vai būs citi sporta pasākumi. Uz šiem jautājumiem pašreiz nav atbilžu. Brīdī, kad mums izdosies uzvarēt cīņu ar koronavīrusu. Tad atgriezīsies mūsu ierastā dzīve.»

Visu sarunu ar Bobu Hārtliju meklējiet sabiedrisko mediju vietnē – lsm.lv kā arī Sporta Studijas YouTube un Facebook kontos.

Komentāri

Kategorijas