XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku atklāšana

0.0

Atklāšanas ceremonijā, klātesot Latvijas Valsts prezidentam un Latvijas Republikas kultūras ministrei, svētku Goda virsvadītājiem, pūtēju orķestru virsvadītājiem un deju virsvadītājiem, visu veidu koriem – sievu, vīru, jauktiem un bērnu koriem, deju kolektīviem, pūtēju orķestrim un etno grupai, izskanēs Mārtiņa Brauna skaņdarba „Gaisma Līgo Latvijā” pirmatskaņojums – inscenējums.


Tas būs kā apliecinājums folkloras un kora mūzikas kopsakarībai, kā atgādinājums, cik bezgalīgas un joprojām līdz galam neapzinātas ir latviešu tautas melodijas. Skanot mūzikai, varēsim vērot visas Latvijas – Ziemļlatgales, Viduslatgales, Dienvidlatgales, Sēlijas, Zemgales, Dienvidkursas, Viduskursas, Ziemeļkursas, Lejasvidzemes, Augšvidzemes, Vidvidzemes un Rīgas tautas tērpu krāšņumu un bagātību. Ar video ekrāna palīdzību varēsim vērot kā saules zenīta brīdī Latvijā paceļas karogi – kā zīme, ka svētki ir atklāti ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā!


Atklāšanas ceremonijas veidojuši muzikālais vadītājs Romāns Vanags, režisors Uģis Brikmanis, tērpu konsultante Aija Jansone, projekta vadītājas Zanda Ķergalve un Kitija Riekstiņa.