LOK ģenerālā asambleja

Olimpiskās komitejas kopsapulce jeb ģenerālā asambleja šoreiz aizritēja ļoti mierīgi. Sanākušās federācijas nobalsoja par jauno 2019.gada budžeta tāmi 5,7 miljonu eiro apmērā. Pēc izmaņām ziedotāju nodokļu atvieglojumu piešķiršanā - jau otro gadu pēc kārtas krītas komitejas savākto ziedojumu apjoms.

Intervija - Aldis Āboliņš, LOK finanšu direktors

Tiesa gan tā pati Swedbanka jau pirms tam atzinusi, ka ziedošanas pārtraukšana nav saistīta ar nodokļu izmaiņā. LOK ziedojumu apmēra samazinājums attiecībā pret pērno gadu ir 70 tūkstoši.

Intervija - Žoržs Tikmers, LOK ģenerālsekretārs

Komiteja sadarbībā ar Izglītības un Zinātnes ministriju un Nacionālo sporta padomi grib turpināt darba grupu un izstrādāt jaunu sporta finansēšanas modeli nākamajiem Olimpiskajiem cikliem. Šim ciklam papildus piešķirtie 300 tūkstoši Olimpiskajiem un 100 tūkstoši paralimpiskajiem sportistiem esot nepietiekami.

Intervija - Žoržs Tikmers, LOK ģenerālsekretārs
Intervija - Diāna Zaļupe, Sporta izglītības iestāžu direktoru padomes priekšsēdētaja

Šķiet strīdi pierims arī starp Olimpiskajām un paralimpiskajām komitejām – beidzot organizācijas parakstīja sadarbības līgumu un paralimpiskajiem sportistiem tas atrisinās kaut vai sporta formu trūkumu.

Intervija - Daiga Dadzīte, Paralimpiskās komitejas prezidente

Nākamgad Tokijā īpaša sadarbība starp šīm divām organizācijām būs arī starptautiskajā līmenī, ja iepriekš Paralimpiskās spēles norsinājās mēnesi pēc Olimpiādes, tad nākamgad Olimpiādes noslēgumā karogs tiks nodots Paralimpiādei.