LIBL spēle "VEF Rīga" - BC "Prometey"

Latvijas-Igaunijas basketbola līgā Ogre ar 89:65 uzvarēja Keilu, Rīgas Zeļļi ar 64:69 zaudēja Pērnavā, bet Latvijas Universitāte ar 54:72 piekāpās Raplai. Dienas centrālajā spēlē VEF Rīga pirmo reizi pārspēja Prometey komandu. Kā tas notika, stāsta Normunds Melderis.

Pirms šīs spēles "Prometey" basketbolisti bija guvuši par 3 punktiem vairāk nekā "VEF Rīga", un tāpēc tabulā atradās vienu vietu augstāk – otrajā pozīcijā. Pirmajā ceturtdaļā gan nelielā vadībā atradās rīdzinieki. Lielākais pārsvars 5 punkti. Tomēr ceturtdaļas beigās pirmo reizi priekšā izvirzījās Ukrainas klubs 29-26. Otrajā desmitminūtē "Prometey" basketbolisti guva tikai 10 punktus, uz ko VEF atbildēja ar 15, un pēc pirmā puslaika rīdzinieki atkal bija vadībā 41-39.

Trešajā ceturtdaļā turpinājās spēle punktus punktā un vadība mainījās vairākas reizes. Tomēr pēdējā ceturtdaļā ar labāku aizsardzību VEF spēja iekrāt 8, tad 11 punktu pārsvaru. Tas izšķīra spēles likteni. Rīdziniekiem prestiža uzvara pār "Prometey" ar 83-76.

Intervija - Dairis Bertāns, "VEF Rīga" kapteinis

Turnīra tabulā nekas nemainījās – "Prometey" aiz "Kalev/Cramo" ir otrie, bet "VEF Rīga" trešajā vietā.