Latvijas - Igaunijas basketbola līgas spēles BC "Prometey" - BK "Ventspils" un "VEF Rīga" - "Valmiera GLASS VIA"

BC "Prometey" - BK "Ventspils"

Divu līderkomandu duelis izvērtās tā cienīgs. Pirmajā puslaikā vadība mainījās vairākkārt, bet biežāk priekšā atradās kurzemnieki. Lielākais viņu pārsvars bija 8 punkti, kuru viesi iekrāja pirmās ceturtdaļas beigās. Līdz lielajam pārtraukumam jau ar 42-40 vadībā bija Prometey basketbolisti. Otrajā puslaikā Ventspils visu laiku bija iedzinējos, un vairākkārt panāca izlīdzinājumu. Sākoties pēdējai minūtei, pāris grozus priekšā atradās Ukrainas klubs. Diemžēl Ventspils pēdējie uzbrukumi bija pagalam neveiksmīgi un visā mačā ar 86-77 uzvaru svinēja Prometey.

Intervija - Artūrs Ausējs, BK "Ventspils"aizsargs

Ar 15 uzvarām un 7 zaudējumiem Ventspils basketbolisti saglabā vietu labāko sešiniekā, bet Prometey ir otrie aiz Kalev/Cramo komandas.

"VEF Rīga" - "Valmiera GLASS VIA"

Lai arī abu komandu vietas tabulā un komandu komplektācijas būtiski atšķiras, šodien valmierieši jaunā galvenā trenera Nikolaja Mazura vadībā, lika vefiešiem pamatīgi pasvīst. Spēles pirmajā pusē viesi pat vairākas reizes pabija vadībā. Un līdz pat trešajai ceturtdaļas vidum rīdziniekiem nebija būtiska pārsvara. Tomēr tad, VEF ieguva plus 11. Ar to pilnīgi pietika, lai pēdējā ceturtdaļā viņi iekrāto nosargātu un izcīnītu uzvaru spēlē ar 84-71.