Latvijas - Igaunijas basketbola līgas spēle "Valmiera GLASS VIA" - "Latvijas Universitāte"

Pēc Rīgas zeļļu pievienošanās Latvijas Igaunijas līgā ir 7 Latvijas komandas. Tas nozīmē, ka zemāk esošā Latvijas komanda pēc regulārās sezonas beigām nespēlēs izslēgšanas mačos.

Šobrīd gan LU, gan Valmierai ir pa 3 uzvarām. Tā kā valmierieši nospēlējuši vienu spēli mazāk, viņi tabulā ir vienu vietu augstāk. Visticamāk šo komandu starpā noskaidrosies vienība, kas neiekļūs izslēgšanas spēlēs. Pirmajā savstarpējā spēlē Latvijas Universitāte uzvarēja ar 5 punktu pārsvaru.

Šovakar daudz labāk sāka Valmiera. Lielā mērā pateicoties Jānim Kaufmanim un Edmundam Elksnim viņi iekrāja 11 punktu pārsvaru.

Pēc pārtraukuma valmierieši izcili spēlēja aizsardzībā, tas ļāva veidot ātros uzbrukumus un attālināties no viesiem. Valmiera LU pirmajā puslaikā ļāva gūt vien 25 punktus, kamēr paši guva 35.

Otrā puslaika sākumā Valmiera turpināja dominēt. Uzbrukumā aktivizējās amerikānis Semeka Naits.

Valmieras ceļu pretī uzvarai bruģēja aizsardzība. LU pretlīdzekļus neatrada. Valmieriešu pārsvars sasniedza 20 punktus. Galu galā Valmierai ļoti svarīga uzvara ar 67:53.

Intervija - Jānis Kaufmanis, "Valmiera Glass Via" saspēles vadītājs

Valmierieši par vienas uzvaras tiesu attālinājušies no LU un uzlabojuši izredzes dalībai LBL izslēgšanas spēlēs.