Latvijas - Igaunijas basketbola līga. "VEF Rīga" - "Tartu Ülikool"

Lai arī VEF Rīga un Tartu universitātes basketbolisti atradās stipri atšķirīgās pozīcijās – rīdzinieki ir līderi, bet Igaunijas klubs tikai 9.vietā, šīs dienas spēle apliecināja, ka tam nav nozīmes. Tartu rindās ir divi Latvija pārstāvji – treneris Nikolajs Mazurs, kā arī basketbolists Edmunds Elksnis. Spēles sākums izvērtās līdzīgs, tomēr pirmās ceturtdaļas sākumā 8 punktus priekšā bija Tartu. Likās, ka tas ir pārpratums. Tomēr otrajā ceturtdaļā, kamēr vefieši mocījās ar bumbas dabūšanu grozā, viesi ieguva jau plus 16. Pēc lielā pārtraukuma rīdzinieki ar Kristera Zorika un Aleksandera Madsena pūlēm pamazām atpalicību sadeldēja līdz 3 punktiem. Tomēr neko vairāk iegūt neizdevās. Tartu basketbolsiti vadību noturēja un VEF piedzīvoja negaidītu zaudējumu ar 86-93.

Intervija - Edmunds Elksnis, “Tartu Ulikool Maks &Moorits” aizsargs

Līdz ar to VEF Rīga pamatturnīru noslēgusi ar 3 zaudējumu. Tikpat ir arī Ventspils basketbolistiem, kuriem gan vēl jāizvada 2 spēles.