Eiropas čempionāts volejbolā. Igaunija - Latvija

Pēc 26 gadu pārtraukuma Latvijas valstsvienība atgriežas Eiropas čempionāta finālturnīrā! Atklāšanas spēlē Tallinā, mājinieki igauņi sarūpēja svētkus volejbolistiem ar kuplu līdzjutēju pūli, tāds atbalsts volejbolā nebija redzēts ilgi. Atgriešanās Eiropas elitē latviešiem izdevās! Jau pirmajā setā izrāviens 10:5, un seta beigu daļā mūsu līderis Hermans Egleskalns izmantoja setbumbu 25:23.

Otrajā setā bija gaidāma igauņu ofensīva – bet notika gluži otrādi – Latvijai atkal pārsvars 13:5, bet pēdējo punktu setā aukstasinīgi guva Romāns Saušs – 25:22.

Trešajā setā beidzot igauņu gremdserves sāka lidot laukumā un tas sagādāja problēmas mūsējiem. Mājinieki ar izrāvienu panāca 13:8 un tikpat labi arī turpināja sagraujot latviešus ar 16:25.

Latvijas salīdzinoši īsais rezervistu soliņš neļāva atpūtināt līderus, kas varētu būt izšķiroši, ja spēle ievelkas. Par laimi ceturtajā setā divi piecu punktu izrāvieni vadību deva mūsējiem – jāuzteic Egleskalna un Ozoliņa spēle uzbrukumā. Mūsējiem bija trīs mačbumbas, pirmās divas igauņi atspēlēja, bet trešajā iespējā Egleskalns bija neapturams un Latvijai uzvara 25:21! Visā spēlē 3-1!

Intervija - Toms Švans, Latvija volejbola valstsvienības kapteinis

Latvija Igaunijas izlasi nebija uzvarējusi kopš 2013. gada, pēc 12 zaudējumiem pēc kārtas šī neveiksmju sērija ir beigusies!

Nākamo spēli Eiropas čempionātā Latvija aizvadīs sestdien pret Horvātiju!