Latvijas daiļslidotāji Sofja Stepčenko un Fjodors Kulišs gatavojas Eiropas čempionātam daiļslidošanā

0.0
Nākamnedēļ Lietuvā sāksies Eiropas čempionāts daiļslidošanā. Latviju tajā pārstāvēs 3 sportisti – 2 vīri un viena dāma. Plašāk Matīss Timofejevs.

Lielākās cerības Latvijas līdzjutēji saista ar Denisu Vasiļjevu. Pirms diviem gadiem viņš izcīnīja Eiropas bronzu – pērn bija 5., bet šogad grib atgriezties uz pjedestāla.

Ja Deniss dzīvo un trenējas Šveicē, tad Sofja Stepčenko un Fjodors Kulišs trenējas Rīgā.

17 gadus vecā Stepčenko pērn Eiropas čempionātā izcīnīja 11. vietu. Šogad Sofja gatava spert soli uz priekšu.

Intervija - Sofja Stepčenko, daiļslidotāja

Pateicoties Vasiļjeva labajam sniegumam, Latvijai ir divas vietas vīriešu sacensībās.

Otru vietu ieņems Fjodors Kulišs. Viņš ir bārenis no Ukrainas, kuru adoptējusi treneres Olgas Kovalkovas ģimene.

Intervija - Fjodors Kulišs, daiļslidotājs

"Domāju, ka man laime ir sports! Tāpēc, tur kur ir sports, tur ir manas mājas!"

Kopš pērnā gada jūlija Fjodors pārstāv Latviju. 18 gadus vecais sportists šosezon Junirou Grand Prix sacensībās Armēnijā izcīnīja 3. vietu un sasniedza jaunu personisko rekordu – 205.23 punkti.

"Fiziski vienmēr esmu gatavs, bet vajadzīga arī psiholoģiskā sagatavotība.

Latvijā četrkāršie lēcieni ir retums, tāpēc mūsu uzdevums ir būt pirmajiem, kuri spēj ļoti augstā līmenī veikt četrkāršos lēcienus."

Eiropas čempionāts Kauņā Žalgira arēnā sāksies 10. janvārī un to varēsiet vērot LTV7.