Latvijas-Igaunijas līgā jauna komanda un formāts

0.0
Jau šonedēļ Latvijas basketbola komandas sāks jauno Latvijas Igaunijas līgas sezonu. Turnīrā jauna komanda un formāts. Par turnīra intrigu Andris Auziņš.

Latvijas-Igaunijas līgai šī būs jau sestā sezona un par jaunu projektu to nosaukt nevar. Jauns būs sacensību formāts, iepriekš apvienotās līgas čempioni noskaidroja finālčetrinieka izspēlē, šogad gan ceturtdaļfināli, gan pusfināli ritēs līdz, kādas komandas divām uzvarām, bet tituls izšķirsies vienā finālspēlē. Pamatturnīrā spēlēs 16 komandas, astoņas no Igaunijas, līgas čempione ukraiņu Prometey, kā arī septiņi Latvijas klubi. Jaunpienācēja līgā ir Rīgas zeļļi, kluba vadības groži ir basketbolā zināmie Edgars Buļs, Artūrs Šēnhofs, kā arī citi basketbola entuziasti. Klubs savu pirmo spēli Latvijas-Igaunijas līgā aizvadīs Arēnā Rīga.

Intervija - Salvis Mētra, LBS līgu direktors

Latvijas-Igaunijas līgas turnīru paredzēts izspēlēt līdz aprīļa vidum, kad jāsākās arī Latvijas basketbola līgas izslēgšanas spēles. Labākās sešas komandas, kas cīnīsies par titulu noteiks pēc sasniegtā Latvijas-Igaunijas līgā, tātad vājākajai no septiņām Latvijas komandām nebūs iespēja spēlēt par medaļām jau Latvijas čempionātā. Igaunijas klubi līgas sezonu jau sākuši, bet piektdien pirmās spēles aizvadīs Latvijas komandas, Ventspils viesosies Tartu, bet Ogre mājās uzņems Raplu.