Pasaulē dramatiski samazinās faunas pārstāvju skaits

Organizācijas "World Wildlife Fund" un britu zinātnieku pētījumā konstatēts, ka pasaulē 50 gadu laikā masveidīgi samazinājusies bioloģiskā daudzveidība un zivju, abinieku, putnu, rāpuļu un zīdītāju skaits. Īpaši apdraudētas ir ūdens iemītnieku populācijas.

       Tie ir milzīgi skaitļi. Ziņojumā teikts, ka novēroto savvaļas mugurkaulnieku populācijas ir samazinājušās par 69 procentiem. Un dažu sugu pārstāvju skaits samazinās vēl straujāk. Uzraudzītā saldūdens iemītnieku populācija vidēji samazinājusies par 83 procentiem. Tie ir milzīgi skaitļi, un mums patiešām vajadzētu uztraukties.

     Zinātnieki šā gada ziņojumā analizēja apmēram 32 tūkstošus 5 tūkstošu mugur-kaulnieku sugu populācijas. Kā apdraudētākie ūdens iemītnieki tiek minētas Eiropas stores, vaļ-haizivis, tīģer-haizivis, kā arī Amazones upes delfīni. 70 procenti no visas planētas saldūdens tiek izmantoti pārtikas ražošanā, un tas noved pie ūdenstilpju degradācijas. Savukārt uz sauszemes lielākās problēmas ir Āzijā, Āfrikā, Dienvidamerikā un Austrālijā. Laikā, kad tiek intensīvi izcirsti meži, lai palielinātu lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības, apmēram 40 procenti saražotās pārtikas tiek izniekota. Īpaši bīstami procesi notiek Amazones baseinā, un ekosistēmas izmaiņas maina arī laika apstākļus. Tomēr ir arī pozitīvi piemēri. Āfrikas valstu Runadas, Kongo un Ugandas iedzīvotāji sapratuši dabas tūrisma iespējas, un tas ir viens no faktoriem, kas veicinājis kalnu gorillu populācijas pieaugumu par apmēram piekto daļu līdz 604-iem īpatņiem. Savukārt Kiprā izdevies palielināt bruņurupuču skaitu.