sestdiena, 1. oktobris

Vārda dienas: Lāsma, Zanda, Zandis

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Saskaņots Irānas jaunās kodolvienošanās teksts

Austrijas galvaspilsētā Vīnē noslēgušās sarunas par jauno Irānas kodol-vienošanos. Saskaņots dokumenta teksts, bet tas vēl jāapstiprina procesā iesaistīto valstu amatpersonām.

     Anonīms augsta ranga Eiropas Savienības diplomāts pēc sarunām informēja, ka vairs nav palicis nekas apspriežams. Viņš jaunās vienošanās tekstu nodēvēja par labu kompromisu visām iesaistītajām pusēm, un tagad atbildīgajām amatpersonām jāpasakot jā vai nē. Dienu iepriekš par progresu sarunās informēja arī Krievijas pārstāvis Mihails Uļjanovs. Esot pareiza virzība, un atlicis atrisināt tikai 3 vai vai 4 nebūtiskas problēmas. Politikas eksperti norāda, ka procesā iesaistītās valstis - Lielbritānija, Ķīnas Tautas Republika, Francija, Vācija, Krievija un Amerikas Savienotās Valstis atbildi varētu sniegt pāris nedēļu laikā. 

    Vienošanās mērķis ir atturēt Irānu no kodolieroču radīšanas. ASV 2018. gadā izstājās no tikai pirms trim gadiem gadā apstiprinātā iepriekšējā līguma un noteica Teherānai ekonomiskās sankcijas, savukārt Irāna atkāpās no dokumentā ietvertajiem noteikumiem un atsāka urāna bagātināšanu.

© 2022 LSM.LV Jebkādu materiālu pilnīga vai daļēja izmantošana atļauta tikai ar lsm.lv redakcijas atļauju.
Ziņot par kļūdu: [email protected]