CEV U18 EČ kvalifikācijas spēle volejbolā Latvija - Igaunija

Pēc vakar piedzīvotā zaudējuma 2-3 pret Grieķiju latvieši joprojām saglabāja labas izredzes finālturnīrā iekļūt kā kvalifikācijas grupu labākā otrās vietas ieguvēja. Šodien pēc iespējas pārliecinošāk bija jāpārspēj ziemeļu kaimiņi igauņi. Par spēli vairāk stāstīs kolēģis Normunds Melderis.

Pēc vakardienas 2-3 neveiksmes pret Grieķiju bija skaidrs, ka augstāk par otro vietu grupā mūsu volejbolisti netiks. Lai kaut vai saglabātu teorētiskas izredzes uz Eiropas čempionāta finālturnīru latviešiem pret Igaunijas vienaudžiem vajadzēja noteikti gūt pārliecinošu uzvaru trijos setos. Pirmie divi seti ritēja pēc labvēlīga scenārija – uzvara pirmajā seta ar 25-17, bet otrajā panākums jau nāca krietni sīvākā cīņā ar 25-23. Diemžēl trešajā setā tik pat sekmīgs turpinājums nesekoja. Pat vairāk – iniciatīva pilnībā pārgāja igauņu pusē, un krietnu laiku pirms seta beigām bija skaidrs, ka tas ir zaudēts. Rezultāts 19-25. Ceturtajā setā atkal viss sagriezās otrādi, un latvieši droši traucās pretī uzvarai, kamēr  viesi izskatījās apjukuši. Uzvara setā ar 25-15, bet visā mačā ar 3-1. Tādējādi mūsējie grupā ieņēma otro vietu, taču iegūto punktu skaits un setu attiecība visticamāk liegs cerības spēlēt kontinenta finālturnīrā, līdzās grupas uzvarētājiem – grieķiem.