Uzstādīta Ņujorkas Rokfellera centra egle

0.0
Pie Amerikas Savienoto Valstu pilsētas Ņujorkas Rokfellera centra uzstādīta Ziemassvētku egle. 24 metrus augsto svētku simbolu lielpilsētai šogad dāvināja kāda ģimene no Merilendas štata.

      Šī diena ir lieliska. Mēs uzstādījām skaistu Norvēģijas egli, kas ir 24 metrus augsta 14-it metrus plata un sver 12 tonnas. Mēs to tikko uzstādījām, un tā izskatās patiesi krāšņa.

    Apmēram 85 gadus vecā egle atradās pie Praisu ģimenes mājas, un pastāvēja risks, ka stipras vētras laikā tā varētu nolūzt un uzkrist ēkām. Tas bijis vēl viens iemesls, kāpēc pieņemts lēmums krāšņo koku ziedot cilvēku priekam. Koku izgreznos ar vairāk nekā 50 tūkstošiem daudzkrāsainu gaismiņu, bet tās virsotnē būs 400-mt kilogramus smaga, ar kristāliem izrotāta zvaigzne. Egles iedegšanas ceremonija plānota 1. decembrī, un svētku sajūtu tā cilvēkiem palīdzēs nodrošināt līdz janvāra sākumam. Centra pārstāvji arī atgādina, ka tradīcijai ir gandrīz 90-it gadu, un egle Ņujorkas centrā kļuvusi par vienu no Amerikas Ziemassvētku laika simboliem.