Trūkst datu par pedagogu vakcinēšanos dažādās skolās un reģionos

0.0

Domājot par mūsu mazajiem skatītājiem, no septembra sākuma sestdienu un svētdienu rītos LTV1 ēterā būs vērojami jauni animācijas seriāli bērniem. Savukārt raidījums «Kas te? Es te!» jaunajā sezonā svinēs desmit gadu jubileju.

Sestdien, 2. septembrī, plkst.8.30 būs vērojams animācijas seriāls «Sveiks, Dagij!». Tas ir animācijas seriāls bērniem vecumā no diviem līdz pieciem gadiem, taču krāsainie un košie stāstiņi aizraus kā pirmskolas vecuma bērnus, tā arī viņu vecākus. Animācijas autors ir godalgotais mākslinieks Grānts Orčerds (Grant Orchard), kurš par savu darbu 2012. gadā ir arī ticis nominēts “Oskara” balvai. 

Sunītis Dagijs un draugi tiekas “Vāveru pulciņā”, kur iepazīst pasauli, veic dažādus trikus, lēkā pa gaisa pili, kā arī kopā ar pārējiem dzīvniekiem veic dažādas aktivitātes. Par tām var nopelnīt nozīmītes. Katra sērija beidzas ar kopīgu Dagija apskaušanu. Animācijas seriāls ir lielisks veids, kā ļaut bērniem iemācīties atrisināt dažādas sadzīves situācijas un uzdevumus ar fiziskām aktivitātēm – palecoties, paskrienot, apskaujoties, izvairoties no šķēršļiem, u.tml. Seriāls ir saņēmis tādas kinobalvas kā “BAFTA Children’s Awards 2016” un “International Emmy Kids Awards 2016” kategorijā “Labākā animācija pirmsskolas vecuma bērniem”.

Plkst.8.45 LTV1 ēterā piedāvāsim animācijas seriālu «Pirāte un Kapteinīno». Varenas jūras un horizonts, ko neaizsniegt! Drosmīgajam Kapteinīno jebkādi viļņi ir pa spēkam, ja vien ir iespēja iegūt jūras dārgumus! Savukārt viņa sabiedrotā – jautrā meitenīte ar labo sirdi Pirāte, vienmēr ir gatava dalīties ar savu enerģiju un likt spēkus kopā, lai cīnītos ar jūru. Animācijas seriāla veidotāji ir pieredzes bagātā Francijas animācijas kompānija “Millimages”, kuru kontā ir arī skatītāju iemīļotais animācijas seriāls “Molangs un Piu Piu”.

Īpaši jāatzīmē, ka plkst.9 LTV1 ēterā ar jauno sezonu atgriezīsies «Kas te? Es te!». Reiz četri draugi iekāpa gaisa balonā un nolēma doties riskantā ceļojumā. Tas noslēdzās visai dramatiski, jo balons sāka izlaist gaisu un viņi bija spiesti nogāzties sev nepazīstamā pasaulē. Kas sagaidīs Pukšu un viņa draugus – Vari, Lupi, Pukšu un Konstantīnu? Draugi smels laukā ezeru, kavēsies atmiņās pie ugunskura, meklēs pazudušos draugus. Īpašais notikums – vasaras seriāls 12 daļās – jau 2. septembrī ! Svinēsim arī raidījuma 10 gadu jubileju un sekosim līdzi sērijām arī īpaši veidotā “Youtube” vietnē.

Plkst.9.30 ēterā būs «Ozolstāstu nams». Tas ir seriāls bērniem, kas apvieno gan animāciju, gan filmētu materiālu. Stāsts ir par četriem labiem draugiem, kuri tiekas meža namiņā un ikreiz iepazīstas ar jaunu stāstu. Seriāla veidotāji animāciju veidojuši pēc dažādām pasaulē atzītām bērnu grāmatām. Pirmajā sērijā uzzināsim to, kāpēc nīlzirgam ir tik liels un apaļš dibens un, kā nīlzirgs dzīvo ikdienā. 

Plkst.9.45 piedāvāsim animāciju «Ernests un Selestīna». Animācijas seriāls «Ernests un Selestīna» ir stāsts par pelīti Selestīnu un lielu lāci Ernestu. Nākuši no divām dažādām pasaulēm, viņi tomēr kļūst par labiem draugiem un pārvar kopā dažādus šķēršļus. Ernests ir dzīves vientuļnieks, kurš brīvajā laikā strādā arī kā ielu muzikants un klauns, bet pelīte Selestīna sirdī ir māksliniece. Animācijas seriāla pamatā ir bērnu grāmata ar tādu pašu nosaukumu, kas jau kopš 1980. gadiem ir pārdota ar tirāžu vairāk kā 1 miljons grāmatas kopiju. Animācijas seriāla autors ir viens no talantīgākajiem māksliniekiem - Žans Reņo. 

Savukārt svētdien, 3. septembrī, plkst.9.30 LTV1 ēterā būs «Reaktīvie draugi». Britu animācijas seriāla «Reaktīvie draugi» galvenie varoņi  katrā sērijā dodas uz savu pasaules valsti, izzinot jaunas valstis un pilsētas. Viņu galvenais pretinieks ir ļaunais Gličs, kurš pamanās nozagt dažādas slavenas celtnes un sagādāt nepatikšanas reaktīvajiem draugiem. Katrā sērijā tiek atskaņota arī tematiskā mūzika, kas raksturo katru konkrēto valsti, kuru draugi ir apmeklējuši.