Lietuvas premjerministre: Lukašenko cenšas parādīt "varas sviras"

Latvijas Televīzija un Latvijas Bērnu fonds Adventes laikā aicina līdzcilvēkus ieklausīties un piedalīties akcijā “Nepaej garām!”, kuras mērķis ir palīdzēt no vardarbības cietušiem bērniem, sniedzot viņiem iespēju atgūt bērnību – laiku, kurā skan šūpuļa dziesmas, pasakas pirms miega un smiekli kopīgās rotaļās ģimenē.

Labdarības akcijas koncerts ar sabiedrībā zināmu mūziķu piedalīšanos tiešraidē no Latvijas Televīzijas koncertstudijas būs skatāms 11. decembrī pulksten 19:25 un 21:25.

“Specializētās rehabilitācijas un atpūtas nometnes no vardarbības cietušiem bērniem ir iespēja viņiem veidot pozitīvu pieredzi par savstarpējām attiecībām ģimenē, ar vienaudžiem un apkārtējiem. Savukārt ģimenēm tā ir iespēja speciālistu uzraudzībā padziļināti apgūt iemaņas nevardarbīgā bērnu audzināšanā, savstarpējā komunikācijā un saziņā ar bērniem, kā arī kvalitatīvā laika pavadīšanā kopā ar bērniem,” stāsta Latvijas Bērnu fonda valdes loceklis Andris Bērziņš.

Latvijas Televīzija un Latvijas Bērnu fonds aicina talkā arī skatītājus, lūdzot palīdzēt noorganizēt vasaras nometnes no vardarbības cietušiem bērniem un pusaudžiem. Ziedojumu tālrunis 90006484, ar vienu zvanu jūs ziedojat 1,42 EUR. Vienas specializētās nometnes noorganizēšanai nepieciešami vismaz 8000,- EUR. Ģimeņu nometņu galvenais mērķis ir nevardarbīgu audzināšanas prasmju izveidošana vai uzlabošana bērnu vecākiem. Ar dažādu aktivitāšu un pasākumu palīdzību speciālistu vadībā ģimenes mācās lietderīgu brīvā kopīga laika pavadīšanu, ģimeņu tradīciju izkopšanu ikdienā, bērnu un vecāku sadarbības prasmes. Lai arī tas var šķist pašsaprotami, ka vecāki prot audzināt savus bērnus, organizēt viņu laiku un kvalitatīvi to ar viņiem kopā pavadīt, tomēr pieredze liecina par pretējo. Nometņu laikā vecākiem tiek organizētas tematiskās darba grupas par bērnu personībām, komunikāciju, dzīves nozīmīgākajām jomām (ģimene, izglītība, darbs u.c.), dzīves vērtībām, atbildību par savu un bērnu dzīvi, resursu izmantošanu, konfliktiem, dusmu menedžmentu u.c.

“Šī gada labdarības akcijas mērķis – ziedojumu vākšana vasaras nometnēm no vardarbības cietušiem bērniem – ir ne mazāk svarīgs kā atbalsts citos veidos, tāpēc sabiedriskajai televīzijai ir būtiski iesaistīties tās rīkošanā. Tik bieži ļaunais vairo ļauno, bet mēs visi taču vēlamies, lai vairojas labais, tāpēc iespēja pavadīt laiku šādā nometnē varētu būt pozitīvs impulss šiem bērniem, lai viņi tālāk savā dzīvē nedarītu pāri citiem. Lai saprastu, ka savstarpējās attiecības, attiecības ģimenē var veidot arī bez vardarbības,” uzsver LTV satura redaktore Vikija Valdmane- Rozenberga.

“Organizējot akciju “Nepaej garām!”, vienmēr pārņem skumjas, ka dzīvojam divās dažādās pasaulēs. Vienā mīt bērni, kurus mīl, aprūpē un skolo. Tajos mēs saskatām savu nākotni. Bet ir arī otra pasaule, kur bērnus sit, pamet neēdinātus netīros, aukstos mitekļos, varmācīgi pazemo. Arī šie bērni ir mūsu nākotne, tikai ne tāda, kādu lielākā sabiedrības daļa vēlas. Šo pasauli pārsvarā ieraugām tikai tad, kad noticis kas briesmīgs,” stāsta projekta vadītāja Ilze Šadurska, piebilstot, ka akcijas mērķis ir ne tikai aicināt sabiedrību ziedot bērnu atveseļošanai, bet arī nepaiet vienaldzīgi garām, bet palīdzēt, iejaukties, kamēr nav noticis kaut kas briesmīgs.

Kopā mums izdodas, to esam pierādījuši jau septiņās aizvadītajās “Nepaej garām!” akcijās. Pērn aicinājām līdzcilvēkus ziedot Allažu Bērnu un ģimenes centra jaunas ēkas būvniecībai, šogad rādīsim, cik skaista un ērta tā šoruden tika atklāta, lai tur esošie bērni piedzīvo apstākļus, kādus, iespējams, nekad vēl savā dzīvē nav baudījuši.  

Svētdien, 11. decembrī, LTV1 ēterā pulksten 19:25 un 21:25 būs skatāms īpašs akcijas “Nepaej garām!” koncerts, kuru vadīs Valmieras teātra aktieris Mārtiņš Meiers. Koncerta laikā viņš lasīs īsus fragmentus no sirsnīgām bērnu grāmatiņām un stāstīs par savu bērnību, augot četru bērnu ģimenē. Viņa vakara skatuves partnere būs lauku sētas saimniece un audžu mamma Signe Ezeriņa. Viņa dalīsies savā pieredzē, ko nozīmē ļaut bērniem piedzīvot bērnību pēc pāridarījuma.

Daudziem mūsu skatītājiem sarunas par vardarbību pret bērniem šķiet neērtas, varbūt neticamas un krietni pārspīlētas, tāpēc jauno aktieru izpildījumā varēsim ieklausīties tādās dzīves ainās, kas 21gs. šķiet neticamas. Tās pierakstījuši krīzes centru pedagogi un speciālisti, rādot bērniem, ka dzīvē ir arī labas un pozitīvas lietas, ļaujot atbrīvoties no dusmām, naida vai kauna sajūtas.

Koncertā skanēs Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna un citu autoru dziesmas, savu vēlējumu emocionālā melodijā paudīs Karīna Tatarinova, Annija Putniņa, Aleksandra Špicberga, Amanda Grīnberga, Normunds Rutulis, Jānis Holšteins, Valters Frīdenbergs, Lauris Valters, Evita Zālīte un citi solisti un muzikāli kolektīvi.  

Latvijas Televīzija un Latvijas Bērnu fonds aicina - Nepaej garām! Ziedo, zvanot pa tālruni 90006484. Ar vienu zvanu tiek ziedots 1,42 EUR.