Jelgavā un Siguldā pārskaitīs balsis

Jau rītvakar, otrdien, 14. maijā, pulksten 22.00, ar pirmā pusfināla tiešraidi no Zviedrijas, Malmes, LTV1 atklās Eirovīzijas nedēļu. Latvijas pārstāvji - grupa „PeR” - starptautisko dziesmu konkursu ieskandinās ar pirmo kārtas numuru otrajā pusfinālā ceturtdien, 16. maijā, pulksten 22.00, bet finālistus tiešraidē būs iespēja vērot sestdien, 18. maijā, pulksten 22.00.

Grupa „PeR”, kas ar skanīgo un pacilājošo dziesmu „Here We Go” uzvarēja Latvijas nacionālajā atlasē „Dziesma 2013”, jau nedēļu Malmē gatavojas savam priekšnesumam starptautiskajā dziesmu konkursā „Eirovīzija 2013” un sniedz intervijas ārvalstu presei.

Atraktīvos mūziķus pamanījuši gan Zviedrijas mediji, gan starptautiskā konkursa organizētāji. Viens no „Eirovīzija 2013” producentiem Stjuarts Barlovs priecājies, ka ar „PeR” jauneklīgo enerģiju un atmiņā paliekošo dziesmu „Here We Go” otrais pusfināls tiks atklāts godam. Interese par Latvijas dziesmu ir liela – jau pirmajā mēģinājuma dienā izturīgie „PeR” žurnālistiem sniedza intervijas divu stundu garumā, turpinot sarunas vakarā.

Grupa „PeR” ir apņēmības pilni aizraut Eiropu klātienē un televīzijā. „Pagājušogad savā koncertā apsolījām faniem, ka uzvarēsim nacionālās atlases konkursā, un savu mērķi sasniedzām. Tagad ceram nevis tikai izkļūt no pusfināla, bet gan atgriezties mājās ar uzvaru!” pirms došanās uz Zviedriju preses konferencē sacīja „PeR” dalībnieks Ralfs Eilands.

Eirovīzijas dziesmu konkursa Nacionālo atlasi Latvijas Televīzija arī šogad organizēja sadarbībā ar ilggadējiem sadarbības partneriem – Ventspils pilsētu un Ventspils attīstības aģentūru, kuri jau trīspadsmito gadu sniedz neatsveramu atbalstu Starptautiskajam dziesmu konkursam, kas ir nozīmīgs Latvijas mūziķiem un visai sabiedrībai.

2013.gada Eirovīzijas dziesmu konkursa Starptautiskais fināls notiks 18. maijā Zviedrijas pilsētā Malmē. Latvija startēs otrajā pusfinālā 16.maijā. Abi pusfināli un fināls tiešraidē būs redzami LTV1.

Informācija par konkursu: www.ltv.lv/eirovizija.