Ekrāni. Ievilkšanas spēks. LTV dokumentāla filma

LTV Ziņu dienesta žurnālistu veidotā dokumentālā filma «Ekrāni. Ievilkšanas spēks» atklāj piecu ģimeņu pieredzi, audzinot bērnus digitālo tehnoloģiju laikmetā. Filma aktualizē būtiskus jautājumus par ekrānierīču vietu bērnu un vecāku attiecībās.

Par veselīga līdzsvara meklējumiem starp iespējām un riskiem, augot un dzīvojot ekrāna abās pusēs – reālajā un virtuālajā pasaulē. Problēmas izgaismotas, aptverot dažāda vecuma bērnus, sākot no piedzimšanas līdz jaunieša pieaugšanai.

Līdz kādam vecumam un kāpēc bērns jāsargā no ekrānierīcēm? Veidojot veselīgus digitālo mediju lietošanas paradumus, ir jānovelk robežas. Nepareiza tehnoloģiju lietošana un tās iespaids uz bērnu un pusaudžu redzi, dzirdi, miegu un kopējo attīstību. Sociālo mediju loma pusaudžu identitātes veidošanās gaitā un to ietekme uz jauniešu psiholoģisko pašsajūtu. Atbildes uz šiem jautājumiem tiek meklētas kopā ar filmas varoņiem un ekspertiem.

Filma dod iespēju sekot līdzi arī vairākiem eksperimentiem, kuru ietvaros ģimenes pārskatīja un uz laiku mainīja savus digitālo mediju lietošanas paradumus. Kā ar to veicās filmas varoņiem?

Filmā noteikti neatbildēsim uz jautājumu, kā ir pareizi, bet meklēsim ikdienā nepamanītos vai reizēm gluži pretēji – pārspīlētos – riskus, ko mums kā vecākiem vajadzētu apzināties, lai kopā ar saviem bērniem turētos pretim ekrānu ievilkšanas spēkam savas fiziskās un garīgās veselības dēļ.

Latvija, 2021.

Režisors: Uģis Kronbergs.

Scenārija autori: Tīna Sidoroviča un Guntis Ščerbinskis.

Operatori: Uvis Burjāns, Lauris Dundurs, Gustavs Kukainis.