Jauniešu koris «Kamēr...» koncertprogrammā «Lux aeterna» Rīgas Domā

EIRORADIO jaunās koncertsezonas atklāšanas tiešraidē no Rīgas Doma savu 30 gadu jubileju ar vokālsimfoniskās mūzikas programmu „Lux aeterna” svin jauniešu koris «Kamēr...»

Kora nosaukumā iekodētā daudzpunkte - kamēr esam jauni, tikmēr viss ir iespējams un sasniedzams, vērsta uz skatuvisko prasmju un sadarbības partneru iesaisti. To apliecina arī programma, kuras idejas autors un mākslinieciskais vadītājs ir diriģents Aivis Greters. Koncerta centrā Jēkabs Jančevskis jaundarbs „Kā dziesmu teicot” ar Knuta Skujenieka dzejas rindām, veltījums korim jubilejā, kurš piedzīvos savu pasaules pirmatskaņojumu, bet ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga kori saista ilggadējas partnerattiecības.

Koncertu ievada šovasar mūžībā aizgājušā komponists Pētera Butāna Kantāte „Lux aeterna«, kurā mūžīgās gaismas klātbūtne atklājas caur kanoniskās mesas, Vecās derības psalmu un Aspazijas dzejas tekstiem, bet noslēgs Riharda Dubras kora darbs „Silence, Love and Light». Tā nosaukumā ietverti Mātes Terēzes vārdi par apceres mirkļa klusumu, mīlestības starojošo spēku un mūžīgo gaismu.

Tiešraidi vada Inta Pīrāga.