«Top Gun» 3x3 basketbola līga

Jau nākamajā nedēļas nogalē sāksies jaun izveidotā profesionālā 3 pret 3 basketbola līga «Top Gun». Par turnīra izveidošanas iemesliem stāsta Matīss Timofejevs.

Latvijas Basketbola savienība izstrādājusi 3x3 basketbola attīstības plānu «Parīze 2024». Galvenais tā mērķis ir sekmēt visaugstāko vietu sasniegšanu starptautiskajās sacensībās, tai skaitā Olimpiskajās spēlēs.

Pirmais solis, lai to paveiktu jau sperts – izveidota profesionāla 3x3 basketbola līga «Top Gun». Tās posmi norisināsies 14 Latvijas novados. Pirmie 6 būs kvalifikācijas posmi, tajos 2 labākās komandas kvalificēsies pamatturnīram. Pamatsacensības sāksies septembrī, bet finālposms, kur tiks izspēlēts Latvijas čempionu tituls, norisināsies maijā. Uzvarētāji tiks arī pie balvas.

Intervija - Nauris Metnieks, LBS 3x3 basketbola projektu koordinators

Organizatori uzsākuši sarunas ar Latvijas klasiskā basketbola klubiem un plānots, ka līgā tie būs pārstāvēti ar savām komandām. Turnīrā piedalīsies arī Igaunijas un Lietuvas 3x3 izlases. Čempionāta galvenais mērķis ir nodrošināt spēļu praksi Latvijas 3x3 izlasei, jo šobrīd nenorisinās starptautiskie turnīri.

Intervija - Nauris Miezis, Latvijas 3x3 basketbola izlases spēlētājs

Latvijas vīriešu 3x3 izlase nodrošinājusi dalību Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā. Tas 2021.g. maijā norisināsies Austrijas pilsētā Grācā un tajā tiks izspēlētas 3 Olimpiskās ceļazīmes.

Komentāri

Kategorijas