Vieglatlētikas finansēšana

Ārkārtējās situācijas periodā šobrīd visvairāk cieš sporta veidi, kuri sezonu aizvada vasaras mēnešos. Tajā skaitā protams arī ļoti masveidīgā vieglatlētika. Kādas problēmas šajā laikā jārisina Latvijas vadošajiem vieglatlētiem pētīja Matīss Timofejevs.

Vasara neapšaubāmi vieglatlētiem ir pļaujas laiks, kad norisinās komercsacensības, kurās iespējams nopelnīt. Šobrīd tās nenorisinās, turklāt Latvija ir viena no retajām valstīm, kurā nav zināms datums no, kura varēs atsākties sacensību norise. Vieglatlētikas savienības vadība gan ļoti regulāri sazinās gan ar Izglītības ministrijas sporta departamentu, gan ar Saeimas sporta apakškomisiju.

Intervija - Dmitrijs Miļkevičs, LVS ģenerālsekretārs

Latvijas vadošajiem vieglatlētiem pamata iztikas avoti ir ienākumi komercsacensībās, Olimpiskās vienības atbalsts un sponsoru finansējums.

Intervija - Sindija Bukša, Latvijas rekordiste 100 metru distancē

Olimpiskās vienības atbalstā jāņem vērā nianse, ka sadzīves vajadzībām sportisti drīkst izmantot 20 % no finansējuma, pārējais paredzēts treniņu procesam.

Olimpiskās vienības valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis Latvijas Televīzijai apstiprināja, ka izmaiņas finansējuma sadalē nav plānotas. Ja vieglatlētiem ārpus Rīgas ir iespējas trenēties stadionā, tad Rīgā stadioni atvērti vien futbola grupām. Sindija Bukša piemēram trenējas Grīziņkalna parkā. No nākamās nedēļas gan izlases vieglatlētiem būs iespēja trenēties Arkādijas stadionā.

Starptautiskā vieglatlētikas federācija šobrīd sacensības plāno atsākt augustā, bet Olimpiskā kvalifikācija atsāksies decembrī.

Komentāri

Kategorijas