Latvijas Handbola federācija

Pirms dažām dienām Eiropas handbola federācijas izpildkomiteja pieņēma lēmumu, kas izraisīja asu reakciju gan Latvijā un citās valstīs. Proti, Eiropas handbola varasvīri nolēmuši atcelt Pasaules čempionāta Eiropas kvalifikācijas turnīra izslēgšanas kārtas, un tā vietā, kvalifikāciju noteikt pēc šī gada Eiropas čempionāta finālturnīra rezultātiem, kura Latvijas izlase tika ierindota 24.vietā. Tas nozīmēja, ka Latvijas valstsvienība, kas šoziem debitēja kontinenta finālturnīrā, automātiski zaudējusi izredzes tikt uz Pasaules čempionātu, pat nesākot cīnīties par šo iespēju.

Intervija - Mārtiņš Bičevskis, LHF prezidents

Kvalifikācijas turnīrā iepriekš bija plānots, ka Latvijas handbolisti pirmajā kārtā tiksies ar Izraēlas komandu, bet panākuma gadījumā 2.kārtā būtu jāmēro spēki ar Portugāles valstsvienību. Izslēgšanas kārtas sākums tika plānots aprīlī, bet Covid 19 pandēmijās dēļ vēlāk tika paredzēts jūnijā.

Intervija - Renārs Līcis, LHF izlašu direktors

Pasaules čempionāta finālturnīram ir jānotiek nākamā gada janvārī Ēģiptē. Un Latvijā ar to tika saistītas pamatotas cerības, jo izlases sastāvs šobrīd ir labākais, kāds kopš neatkarības atgūšanas mums ir bijis.

Intervija - Mārtiņš Bičevskis, LHF prezidents

Eiropas handbola federācijas lēmums ir saprotams, tomēr vienlaikus paliek mieles, ka mūsu handbola zelta paaudzei ne savas vainas dēļ ir liegta iespēja cīnīties par tikšanu uz Pasaules čempionātu. Tāpēc ir vērts pacīnīties.

Intervija - Renārs Līcis, LHF izlašu direktors

Nu, ko, pagaidīsim! Varbūt šajā jautājumā viss vēl nav beidzies.

Komentāri

Kategorijas